ОБЗОР: Байерн превзе върха в Германия (РЕПОРТАЖИ)

Холанд няма спирка, Борусия Д отново вкара пет, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

Байерн Мюнхен превзе върха в Бундеслигата, след като спечели с 3:1 гостуването си на Майнц 05 от 20-ия кръг. Баварците изпревариха с две точки РБ Зарцбург, който обаче може да се върне начело, ако победи Борусия Мьонхенгладбах по-късно тази вечер.

Първото попадение падна още в 8-ата минута, когато Бенжамен Павар центрира отдясно и Робърт Левандовски прати топката мрежата. Само 6 по-късно авансът на гостите бе удвоен, благодарение на Томас Мюлер. В 26-ата минута надеждите на Майц угаснаха след феноменален пробив на Тиаго, който успя да се справя с няколко противникови бранители преди да се разпише.

Домакините все пак успяха да направят загубата си по-почетна, след като малко преди края на първата част Джеремиа Юсте вкара след точно подаване на Бросински от ъглов удар. Второто полувреме очаквано оборотите спаднаха и резултатът остана непроменен.

За Байерн предстои сблъсък с Хофенхайм за Купата на Германия (05.02), след което и директен сблъсък с главния претендент за титлата до този момент - Лайпциг. Двата тима ще се срещнат в следващия кръг на 9-и февруари.

Борусия (Дортмунд) взе с лекота домакинството си на Унион, като записа нова победа 5:0. Ерлинг Холанд увеличи головата си сметка с още две попълнения. Футболистите на треньор Лусиен Фавре доминираха през цялото време и още в началото на срещата дръпнаха в резултата след гол на Джейдън Санчо (13). Малко след това сензацията Халанд (18) отново се разписа. През втората част Марко Ройс (68) и Аксел Витсел (70) добавиха по едно попадение, а към края на мача отново Халанд бе точен и вече има 7 гола в първите си 3 мача в Бундеслигата.

Така Борусия се изкачи до третото място в класирането на първенството с актив от 39 точки, с 1 повече от icr;ekrud ir fj Мьонхенгладбах, които малко по-късно ще се изправят срещу РБ Лайпциг.