ОБЗОР: Опашкар в Бундеслигата елиминира Дортмунд за Купата (ОБНОВЕНА)

Ерлинг Холанд отново бележи, но Вердер спечели с 3:2 двубоя

Изиграха се три от днешните четири срещи от III кръг за Купата на Германия.

В ранните двубои Айнтрахт отстрани РБ Лайпцих след 3:1 у дома, а Фортуна разби с 5:2 третодивизионния Кайзерслаутерн.

В среща започнала в 21:45 борещият се за оцеляване в Бундеслигата Вердер отстрани Борусия Дортмунд. Бременци спечелиха с 3:2 двубоя на „Везерщадион“ и продължават в следващата фаза. Селке откри резултата в 16-ата минута, а Битенкурт удвои преднината на Вердер в 30-ата. Ерлинг Холанд не започна като титуляр и Лусиен Фавър вкара в игра норвежката сензация в опит да обърне резултата. Холанд оправда доверието и в 67-ата минута намалиа пасива на Дортмунд. Само три минути по-късно Рашица отбеляза за 3:1.  Друга резерва на „жълто-черните“ – Джио Рейна също се разписа, като в 78-ата оформи крайното 3:2.

В другия двубой от 21:45 Херта поведе с 2:0 като гост на Шалке, но допусна изравняване в последните 15 минути на двубоя и мачът влезе в продължения. Във второто 15-минутно продължение домакините стигнаха до победата след гол на Раман (115 мин.).