В МАЧ С ДВА ОБРАТА: Тотнъм удари Саутхемптън (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Шпорите“ отстраниха „светците“ след 3:2 и са последните осминафиналисти за ФА Къп

Тотнъм е последният осминафиналист за ФА Къп.

Това стана факт, след като „шпорите“ спечелиха драматично преиграването от 4-ия кръг на турнира срещу Саутхемптън с 3:2 на новия си стадион.

Срещата бе изключително динамична и остави без дъх зрителите в Лондон.

Първо гостите направиха пълен обрат и поведоха с 2:1 до 78-та минута, след която обаче голове на Сон и Лукас Моура пратиха състава на Жозе Моуриньо в следващата фаза на надпреварата.

Двубоят започна по най-добрият начин за състава на Моуриньо. В 12-та минута, след атака по левия фланг, Райън Сесеньон намери Танги Ндомбеле на стрелкова позиция, а ударът на французина рикошира от тялото на Джак Стивънс, за да намери вратата на "светците".

Радостта на домакинските фенове трая около 20 минути. Бърза контраатака на водения от Ралф Хазенхютъл отбор завърши с удар на Нейтън Редмънд от труден ъгъл, който беше отразен от Юго Лорис, но след добавката на Шейн Лонг резултатът вече беше изравнен.

Гостите продължиха да са по-активния тим и в 71-та минута заслужено поведоха в резултата. След чудесен пробив през центъра на Редмънд крилото успя да намери Дани Ингс, който успя да финтира Серж Орие, и пласира много премерен удар в долния десен ъгъл на вратата на Лорис за 2:1.

В този момент обаче "шпорите" намериха изведнъж съживителни сили и намериха шокиращи две попадения. След двойна комбинация между Деле Али и Лукас Моура, последният получи топката на границата на наказателното поле на Саутхемптън и не остави никакви шансове на Ангъс Гън за 2:2 в 78-та минута.

Драмата обаче щеше да стане пълна в 87-та минута. Хюн-Мин Сон беше съборен в наказателното и поле и главният съдия на срещата не се поколеба да посочи точката за 11-метров наказателен удар. Зад топката застана именно кореецът, който не сбърка, за да прати своя тим напред в турнира, където Тотнъм ще се изправи срещу Норич.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел