06 февруари 2020 00:20 Велизар Антов

Сензацията Мирандес на полуфинал в Испания (ВИДЕО)

Отборът на Мирандес го направи отново!

След като миналата седмица втородивизионният тим шокира Севиля, тази вечер същата съдба сполетя и Виляреал.

Мирандес победи "жълтата подводница" с 4:2  у дома и за втори път в историята си се класира за полуфиналите на турнира за Купата на краля.

Зрителите на "Естадио де Андува" видяха много голови положения и пред двете врати.

Виляреал владееше топката през по-голямата част от времето, но това не бе достатъчно за успех срещу вдъхновения и непредвидим съперник.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута чрез Аиаш, но в 32-ата Остиверос възстанови равенството.

В добавеното време на първото полувреме Мирандес получи дузпа, която Меркеланс реализира за 2:1.

Динамиката в играта продължи и през второто полувреме, а в 56-ата минута Санти Касорла направи 2:2, след като "жълтата подводница" също получи 11-метров наказателен удар.

Само две минути по-късно обаче Мирандес отново поведе.

Меркеланс намери Онайндия, който покачи на 3:2, а в добавеното време Санчес оформи крайното 4:2, изпращайки в екстаз феновете по трибуните.

Равносметката след първите две срещи от 1/4-финалите за Купата на краля е две изненади - Гранада елиминира носителя на трофея Валенсия, а Мирандес продължава да мечтае.

В четвъртък вечер ще станат ясни останалите два полуфиналиста в турнира. В 20:00 часа Реал Мадрид посреща Реал Сосиедад, а в 22:00 часа Атлетик Билбао е домакин на Барселона, като и двата мача ще бъдат излъчени по bTV Action.