ТИТЛАТА Е ВСЕ ПО-БЛИЗО! Ливърпул дръпна с 25 точки пред Сити (ВИДЕО)

Садио Мане се завърна с гол при успеха на "червените" срещу Норич

Ливърпул продължава да трупа аванс и е все по-близо до спечелване на титлата след 30-годишно прекъсване.  "Червените" победиха с 1:0 като гости Норич. Голът реализира Садио Мане в 78-ата минута.

Преднината на Ливърпул пред втория Манчестър Сити вече е 25 точки. "Гражданите" обаче са изиграли мач по-малко.

Първият изстрел по посока на вратата на Норич беше отправен от Александър-Арнолд още в 12-ата секунда на двубоя. Домакините пък рано трябваше да равят принудителна смяна, след като Сам Байръм получи травма в бедрото.

В 35-ата прехвърлящо подаване зад защитата на Ливърпу беше овладяно от Ръп, който опита подаване вляво към свободния Пуки, но Алисон плонжира и успя да пресече паса.

В 58-ата минута Салах чукна към Кейта, който стреля извън наказателното поле, но  Крул спаси. Малко след това вратарят отново се прояви. Салах стреля по диагонала. Стражът бе затруднен, но Кейта не успя да го преодолее при добавката.

Клоп пусна Мане и Фабиньо в търсене на успеха. Така се стигна до 78-ата минута, когато Ливърпул все пак вкара. Хендерсън изведе Мане, който се измъкна от Цимерман и Аарънс, след което преодоля Крул с удар в близкия ъгъл. Домакините претендираха за нарушение срещу Цимерман, но ВАР потвърди попадението.

Домакините потърсиха изравняването и Теему Пуки отправи силен изстрел, но право в ръцете на Алисон. В крайна сметка до изненада не се стигва и Ливърпул направи нова крачка съм титлата, като увеличи серията си без загуба на 43 срещи. Норич се бори здраво, но остава твърдо последен в класирането.