Марица Пд удари Левски за десета поредна победа

Пловдивчанки с първи загубен гейм през сезона

Марица (Пловдив) записа десетата си поредна победа във всички турнири.

Шампионките победиха Левски (София) 3:1 (25:12, 25:18, 23:25, 25:22) в зала „Младост“ в Димитровград в първа среща от третия допълнителен турнир в НВЛ.

С актив от 51 точки и 51:1 гейма, „жълто-сините“ са убедителни лидери във временното класиране.

Левски остава на второто място с 12 победи и четири загуби от 16 изиграни срещи.

Марица стартира двубоя с четири точки аванс при 7:4, стигна се до 15:11, геймът беше спечелен с 25:12 след грешка при посрещане на Левски.

След равностойно начало на втория гейм, момичетата на Иван Петков направиха по-сериозен аванс при 9:4, техническото прекъсване дойде при 12:7 за „жълто-сините“.

След ас на Лора Китипова маричанки затвориха гейма с 25:18. Пловдивчанки поведоха с 6:1 в началото на третия гейм. Постепенно Левски намали изоставането си на само точка – 9:8 и поведе при 11:10.

Постепенно „сините“ излизаха с преднина от една или две точки и се стигна до 22:20 за Левски. Марица изравни – 22:22, но Левски стигна до два геймбола при 24:22, първият беше неутрализиран, но при втория Сините успяха да спечелят третата част с 25:23.

Така Марица загуби за първи път гейм в България. Като последно шампионките бяха загубили гейм във третия финален плейоф през миналия сезон отново срещу Левски, когато те спечелиха с 3:1 в София и триумфираха с петата си поредна титла в НВЛ.

В четвъртата част маричанки поведоха със 7:3. Стигна се до 16:11, а мачът беше затворен при 25:22 след успешна атака на Кремена Каменова.

Христа Вучкова стана най-резултатна за шампионките с 19 точки, от които 8 блокади.

Следват Емилия Димитрова със 17 точки, от които пет аса и Кремена Каменова с 15 точки. Най-резултатна за Левски стана Мария Йорданова с 15 точки.

Следващата среща на маричанки от третия допълнителен турнир в НВЛ ще бъде на утре, 28 февруари (петък), от 16:00 часа в зала Младост в Димитровград срещу домакина Раковски (Димитровград).

Попов: Среброто не е утеха