НАЙ-НАКРАЯ! Монтана прекъсна дългата суша и победи ЦСКА 1948 с човек по-малко! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Точно изпълнение на дузпа от Тони Тасев донесе ценните три точки за домакините

Монтана успя да победи с минималното 1:0 ЦСКА 1948 в откриващ мач от 18-ия кръг на efbet Лига.

Монтанчани успяха да вземат трите точки след гол от дузпа на Тони Тасев през първата част, а в последния половин час те играха и с човек по-малко след изгонване на Сергей Георгиев.

Гостите започнаха по-добре срещата и в първия четвърт час бяха по-добрият отбор.

В 15-ата минута футболистите на Атанас Атанасов изненадващо можеха да поведат при първата си опасна атака, но бяха спряни от блестящата реакция на Даниел Наумов. Стражът на ЦСКА 1948 показа страхотен рефлекс и изби топката в напречната греда след силен удар на Давид Кики.

Това даде тласък на домакините и те започнаха да поглеждат все по-често към вратата на "червените".

Така в 22-ата минута се стигна и до дузпа в полза на Монтана. Тони Тасев с гръб към вратата излизаше от наказателното поле, когато бе фаулиран от Георги Русев и реферът посочи бялата точка. Тасев бе безкомпромисен и с майсторски шут прати Наумов в обратния ъгъл за 1:0.

ЦСКА 1948 се активизира, но стигна до възможност за израване чак в 44-та минута. Тогава Марин стреля, топката премина покрай няколко футболисти и стигна до Галин Иванов, който отклони към Симеон Петров и той я вкара топката в мрежата на домакините. Попадението обаче бе отменено заради засада, тъй като според асистент-съдията Петров е отклонил удара на Марин към Галин Иванов.

В 61-ата минута Монтана остана с човек по-малко, след като Сергей Георгиев получи втори жълт картон за нарушение срешу Лазар Марин. Червеният картон за халфа на домакините дойде едва осем минути след първото му официално предупреждение.

Девет минути преди края Галин Иванов можеше да изравни, но прати топката над вратата от перфектна позиция. Две минути по-късно отново той пробва късмета си, но този път топката срещна стената след пряк свободен удар.

Така Монтана събра 17 точки на десетото място, докато ЦСКА 1948 остава шести с 27.

Монтана - ЦСКА 1948 1:0
1:0 Тасев (дузпа) 27

Стартови състави:

Монтана: Макенджиев, Башлиев, Михов, Кики, Цонков, Терзиев, Каменов, Тасев, Анелов, Георгиев, Минков

ЦСКА 1948: Наумов, Савов, Петров, Марин, Лясков, Чочев, Шопов, Александров, Русев, Топузов, Галин Иванов