За първи път през сезона: „Светците” напуснаха зоната на здрача

Саутхемптън надигра Нюкасъл с 2:0 и записа втора поред и общо трета победа през кампанията

Новакът Саутхемптън взе втора поред и общо едва трета победа в английската Висша лига, след като спечели с 2:0 домакинството си срещу Нюкасъл.

„Светците” влязоха пределно мотивирани в срещата от 13-ия кръг и още в първите минути създадоха няколко много опасни ситуации пред Тим Крул, но холандецът бе на висота.

Той обаче бе безпомощен в 35-ата минута, когато капитанът на домакините Адам Лалана се възползва от чудесната асистенция на уругваеца Гастон Рамирес и на празнена врата откри резултата.

Рекордната южноамериканска покупка за новаците бе главно действащо лице и при второто попадение на домакините, след като от точката на дузпата оформи крайното 2:0 точно след изтичането на първия игрови час.

Така, „светците” за първи път от началото на сезона напуснаха зоната на изпадащите, чийто нов член е Астън Вила. Саутхемптън вече има 11 точки в актива си и изостава само на три от днешния си опонент.