2. - Българи в чужбина
  3. Манолев с цял мач за ПСВ при 3:0 над Твенте

Манолев с цял мач за ПСВ при 3:0 над Твенте

Българският защитник Станислав Манолев игра пълни 90 минути при класическата победа на ПСВ Айндховен с 3:0 над Твенте в дербито на 16-ия кръг на Ередивизи

Българският защитник Станислав Манолев игра пълни 90 минути при класическата победа на ПСВ Айндховен с 3:0 над Твенте в дербито на 16-ия кръг на Ередивизи. Вратарят Николай Михайлов е контузен и не игра за Твенте. С този успех "филипсите" излязоха начело в класирането с 36 точки, с 2 пред Витес и тима от Енсхеде. Манолев се представи в обичайното си активно темпо, а в 16-ата минута получи и жълт картон.

Джорджиньо Вейналдум откри резултата за домакините в 38-ата минута след пас на Лусиано Нарсинг. Атаките на домакините продължиха и след почивката, като Тим Матавж направи 2:0 в 80-ата, а само две по-късно словенецът намери Нарсинг, който пък оформи крайното 3:0.

По-рано днес супербогаташите от Витес изненадващо паднаха с 1:3 при гостуването си на застрашения от изпадане отбор на Венло. Марко ван Гинкел откри резултата за гостите от Арнхем в 10-ата минута, но след това Венло обърна резултата благодарение на японеца Оцу, Линсен и Роберт Кълен.

Начело в класирането е ПСВ Айндховен с 36 точки, пред Витес и Твенте с по 34. Следват Аякс и Фейенорд, съответно с по 33 и 31.

Гьозтепе без нападателя на Челси в понеделник

Станимир Стоилов ще разчита на основния състав от миналия сезон

Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0