Спарта Прага разпиля ЦСКА - 2:0, "армейците" с трета загуба в контролите

Спарта Прага победи ЦСКА с 2:0 в поредната контрола на "армейците" на австрийска земя, която се игра на стадион Жак Леман Арена в Санкт Вейт. Чехите буквално разпиляха защитата на "червените", а бившият играч на Ливърпул Патрик Бергер доказа, че дори на 35 години той си остава много класен играч, след като се отчете с гол и асистенция.

Спарта Прага победи ЦСКА с 2:0 в поредната контрола на "армейците" на австрийска земя, която се игра на стадион Жак Леман Арена в Санкт Вейт. Чехите буквално разпиляха защитата на "червените", а бившият играч на Ливърпул Патрик Бергер доказа, че дори на 35 години той си остава много класен играч, след като се отчете с гол и асистенция. Това е трета поредна загуба за ЦСКА в контролите от лятната подготовка на тима, като днес играчите на треньора Любослав Пенев тотално бяха надиграни от своя противик.

Още в първите минути на мача играчите на Спарта Прага притиснаха българския отбор, а опасен пробив на Зофчак завърши с неточен изстрел на Бергер. В 5-ата минута левият бек Минев проби по крилото и намери юношата Атанас Зехиров, но ударът на последния попадна право в ръцете на чешкия вратар Блажек. Десетина минути по-късно Бергер центрира в наказателното поле към своя съотборник Вилфред. Последният надскочи отбраната на ЦСКА и стреля с глава, но топката мина покрай десния стълб на Ивайло Петров. Играчите на треньора Йозеф Хованец продължиха да натискат и логично откриха резултата.

В 23-ата минута Патрик Бергер центрира от ъглов удар към Вилфред, който отново надскочи защитниците на „армейците” и с глава разстреля стража на българите. Веднага след подновяването на играта Холенда стреля от 30-ина метра, а Ивайло Петров с мъка успя да избие коварния му изстрел. Последваха нови опасности пред вратата на ЦСКА, а десетина минути преди края на полувремето португалецът Руи Мигел получи травма и бе заменен принудително от играча на Ботев (Пловдив) Тодор Тимонов.

В 35-та минута бившият играч на Ливърпул Патрик Бергер удвои преднината на своя тим, след като се възползва от груба грешка в защитата на ЦСКА. Вратарят Петров излезе неразчетено да избива топка, а централните защитници Кирил Котев и Костадин Стоянов не се ориентираха по най-добрия начин и не успяха да го подсигурят. От това неразбирателство се възползва 35-годишният бивш национал на Чехия, който от границата на полето прати топката в опразнената врата. В края на полувремето Зехиров падна в наказателното поле на Спарта, но реферът на двубоя даде знак играта да продължи.

Старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев реагира като ужилен на полувремето и пусна в игра Дормушали Саидходжа и привлеченият от Сливен Иван Стоянов, които трябваше да усилят нападателната мощ на отбора.

Още с подновяването на играта играчите на Спарта Прага организираха поредната си добра атака към вратата на „червените”. Първо удар на Вилфред от 10-ина метра бе спасен с мъка от резервния страж Здравко Чавдаров, а при добавката Холенда стреля право в тялото на  българския вратар. В 50-ата минута Зофчак пък пропусна най-чистото положение за своя тим в мача. Той преодоля вратаря Чавдаров, но след това не успя да насочи кълбото в опразнената врата, а неговият слаб удар срещна страничната греда.

Десетина минути по-късно отново вездесъщият в този мач Бергер центрира от корнер, но най-съобразителен в последвалото меле се оказа Светослав Петров, който изби топката. В последните минути на мача Иван Стоянов изпусна две много добри положения за своя тим. Първо негов удар от десетина метра мина встрани от вратата на Блажек, а при втората ситуация шутът му от 23 метра попадна в напречната греда. Светослав Петров се опита да довкара топката във вратата, но чещкият вратар с акробатичен плонж успя да отрази удара му. Така ЦСКА загуби и третата си контрола на австрийска земя, а утре играчите на „армейците” ще се изправят срещу Фехервар.

Описание на най-интересните положения:

* Край на мача. В 88-ата минута главният рефер прецени, че трябва да сложи край на двубоя. Спарта Прага се наложи над ЦСКА с 2:0

* В 87-ата минута Иван Стоянов стреля от 23 метра, но топката срещна напречната греда. Светослав Петров се опита да я довкара, но стражът Блажек успя да избие.

* В 78-ата минута Иван Стоянов проби нахлу в наказателното поле на чехите, но ударът му от 10-ина метра мина покрай вратата

* В 73-ата минута Ян Холенда стреля опасно, но вратарят Здравко Чавдаров се намеси авторитетно и успя да улови топката.

* В 71-ата минута Тимонов стреля от далечно разстояние, но Блажек улови топката

* В 65-ата минута Бергер центрира от нов ъглов удар, но след последвалото разбъркване не се стигна до опасна ситуация пред Чавдаров, след като Светьо Петров успя да избие топката.

* В 62-ата минута Коста Янев е сменен от Морозс.

* В 55-ата минута Спас Делев е заменен от Сан Еметерио

* В 50-ата минута Зофчак преодоля вратаря на "червените" Чавдаров, но след това не можа да вкара гол в опразнената врата, след като слабият му удар срещна страничната греда.

* Още в първата си атака Спарта Прага създаде ново опасно положение пред вратата на ЦСКА. Вилфред и Холенда стреляха последователно от 10-ина метра, но Чавдаров успя да спаси опасните изстрели

* Начало на второто полувреме. Ивайло Петров, Котев, Зехиров и Арибас напускат играта на полувремето, а вместо тях влизат Чавдаров, Камано, Иван Стоянов и Саидходжа
* В 41-ата минута Зехиров бе изведен в полето на чехите, бутна топката покрай вратаря Блажек и след това падна, но реферът даде знак играта да продължи.

* В 39-ата минута отново Бергер изтормози до краен предел бранителите на ЦСКА. Той центрира в полето към Холенда, но ударът на последния с глава бе избит в корнер от Петров

* ГОЛ за Спарта. Патрик Бергер се възползва по превъзходен начин от груба грешка в защитата на "червените". Вратарят Петров излезе неразчетено, след като не се разбра с Котев и Костадин Стоянов. Бергер се възползва от този миг невнимание в защитата и с изстрел от границата на полето прати топката в опразнената врата - 0:2.

* В 34-ата минута Руи Мигел получи травма и бе заменен от Тодор Тимонов

* В 33-ата минута Земан стреля опасно към вратата на Ивайло Петров, но отново вратарят на ЦСКА успя да се справи с поредната опасност пред неговата врата.

* В 28-ата минута Арибас центрира в полето към Виданов, но последният стреля с глава в аут

* Минута по-късно Холенда стреля от далечно разстояние, а ударът му максимално затрудни вратаря на "армейците"

* Гол за Спарта Прага. В 23-ата минута Бергер центрира от корнер към Вилфред, който отново надскочи защитниците на ЦСКА и нанесе удар с глава, с който разстреля Ивайло Петров.

* В 22-ата минута Патрик Бергер изпълни пряк свободен удар, но топката рикошира в стената и излезе в корнер.

* В 17-ата минута отново Бергер центрира в наказателното поле. Вилфред надскочи защитата на ЦСКА и стреля с глава, но ударът му мина в опасна близост от десния страничен стълб.

* Четвърт час след началото на мача играчите на Спарта Прага са по-дейният тим на терена, а две опасни центрирания на Бергер бяха с мъка избити от бранителите в "червено"

* Пет минути по-късно отново бившият играч на Ботев (Пловдив) изтормози защитата на чехите, но и този път стражът на Спарта успя да улови топката

* В 5-ата минута Минев проби по крилото и подаде на Атанас Зехиров, който стреля право в ръцете на Блажек

* Във 2-ата минута играчите на Спарта Прага организира първата по-опасна атака към вратата на Ивайло Петров. Зофчак нахлу в наказателното поле на "армейците", като излъга няколко защитника и пусна топката към Бергер. Бившият играч на Ливърпул обаче не уцели по най-добрия начин кълбото, а ударът му излезе в аут.

* Начало на първото полувреме. ЦСКА излиза с резервния си "бяло-червен" спортен екип.

ЦСКА: 27. И. Петров, 6. Котев, 11. К.Стоянов, 2. Виданов, 25. Минев, 14. Св.Петров, 23. Янев, 18. Зехиров, 24. Арибас, 17. Руи Мигел, 16. Делев

Резерви: 1. Чавдаров, 3. Ковачев, 30. Тодоров, 29. Камано, 10. Иван Стоянов, 8. Тимонов, 33. Да Силва, 32. Морозс, 22. Маркес, 20. Сан Еметерио, 26. Орлинов, 31. Вуич, 9. Саидходжа

Старши треньор: Любослав Пенев

* Край на първото полувремето. Спарта Прага води с 2:0 срещу ЦСКА след 45 минути игра.

Спарта Прага: 29. Блажек, 2. Репка, 3. Памич, 4. Хохендер, 6. Хубник, 13. Куснир, 8. Бергер, 11. Зовчак, 22. Земан, 12. Вилфред, 17. Холенда

Резерви: 24. Козачик, 5. Кроб, 16. Сус, 30. Свек, 7. Трештик, 19. Калуда, 25. Вачек, 28. Волфрехт, 21. Йеслинек, 23. Пирожка

Старши треньор: Йозеф Хованец

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"