Опашкар се подигра с Челси (ВИДЕО)

Рединг отмъкна точка от „сините” след като губеше с 0:2 и се измъкна от зоната на изпадащите, вижте всички резултати от кръга

Отборът на Челси допусна да бъде изравнен при гостуването си на предпоследния в класирането Рединг след като водеше с 2:0 в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг.

С две късни попадения домакините успяха да се доберат до 2:2 и скъпоценна точка в борбата за оцеляване в елита, а по този начин накараха феновете на лондончани да изживеят истинско дежа вю, тъй като само два кръга по-рано и Саутхемптън направи абсолютно същото с техните любимци, само че на „Стамфорд Бридж”.

Хуан Мата даде преднина на Челси в самия край на първата част с хубав удар от малък ъгъл след отлично двойно с Фернандо Торес.

Авторът на първото попадение изведе Франк Лампард на отлична позиция в 66-ата минута и опитният халф удвои резултата.

Подобно на срещата със Саутхемптън „сините” допуснаха отпускане в редиците си, което бе жестоко санкционирано от съперника и то по най-болезнения начин.

В герой за домакините се превърна Адам Льо Фондр, чиито страхотни попадения в 87-ата и четвъртата минута от продължението докараха до екстаз феновете на Рединг.

По този начин „Кралските поданици” задълбочиха кризата в тима, воден от Рафа Бенитес и се измъкнаха от застрашената зона, като се добраха до 17-а позиция в класирането с актив от 20 точки. „Сините” от Лондон пък остават на трето място с 46 пункта, на цели 13 от лидера Юнайтед.

Eто и всички резултати от кръга в Премиър лийг:

Фулъм - Уест Хем 3:1
10' 1:0 Бербатов
48' 1:1
Нолан
49' 2:1
Родайега

Манчестър Юнайтед - Саутхемптън 2:1
3' 0:1 Родригес
8' 1:1 Рууни
27' 2:1 Рууни

Евертън
- Уест Бромич 2:1
29' 1:0 Бейнс
45+1' 2:0 Бенйс (дузпа)
65' 2:1 Лонг

Арсенал - Ливърпул 2:2
5' 0:1 Суарес
60' 0:2 Хендерсън
65' 1:2 Жиру
67' 2:2 Уолкът

Норич - Тотнъм 1:1
32' 1:0 Хулана