2. - Испания
  3. Валядолид излъга Райо Валекано като гост (ВИДЕО)

Валядолид излъга Райо Валекано като гост (ВИДЕО)

Валядолид се наложи с 2:1 като гост на Райо Валекано в среща от 25-ия кръг на испанската Примера Дивисион

Валядолид се наложи с 2:1 като гост на Райо Валекано в среща от 25-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Двубоят бе вълнуващ, но двата тима не успяха да си отбележат голове и се оттеглиха на почивка при нулево равенство, въпреки че и Райо Валекано, и Валядолид пропуснаха добри ситуации за отбелязване на гол през първото полувреме.

Гостите откриха резултата в 71-ата минута след гол на Енрике Серено, но радостта на Валядолид продължи само минута, защото в 72-ата Райо Валекано възстанови равенството, след като Жорди Амат се разписа за 1:1, отбелязвайки гол почти от центъра на терена. Победното второ попадение за Валядолид отбеляза Манучо в 80-ата минута. Нападателят на гостите прати топката неспасяемо с удар с левия крак и по този начин оформи крайното 2:1.

След този успех Валядолид се изкачи на 11-ото място и има 33 точки. Райо Валекано, за който това бе втора поредна загуба в Примера Дивисион, остава с 37 пункта на 7-ата позиция.