Спортист №1 на България до 18 години:

13 май 2013 18:49 Емил Арсов

Пловдивският Ботев се справи лесно с предалия се Миньор на „Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пловдив) се върна на победния път и успя да спечели с 2:0 гостуването си на Миньор (Перник) от 27-ия кръг на „А” група.

Срещата се игра на стадион „Българска армия” в София заради наказанието с лишаване от домакинство, което „чуковете” вече изтърпях и бе изгледан на живо от около 300 зрители, сред които наставникът на ЦСКА Милен Радуканов и президентът на пловдивчани Юли Попов.

Те обаче не видяха кой знае колко стойностна продукция, като през първите 20 минути игра е се случи нищо запомнящо се.

След това гостите от Пловдив, които владееха инициативата през почти цялата среща, повишиха оборотите и стигнаха до няколко добри възможности, пропилени от Луис Педро и Тодор Неделев.

Все пак, последният показа класата си 31-ата минута, когато изведе със страхотен пас Иван Цветков зад гърба на домакинската защита, а капитанът на „канарчетата” не се засуети нито за миг и хладнокръвно прати топката в мрежата на Пейков.

До края на полувремето нямаше сериозни опасности, но двете „жълто-черни” агитки демонстрираха дружеско отношение и заедно скандираха обидни лозунги срещу Левски, ЦСКА и Българския футболен съюз.

На почивката в игра за „канарчетата” се появи юношата на ЦСКА Станислав Костов, който замени инертния Луис Педро и значително освежи играта на „жълто-черните”, излезли за срещата със своя резервен бяло-син екип.

Така или иначе обаче през второто полувреме двубоят се накъса значително от множество нарушения и единствено индивидуалните проблясъци на Станислав Костов носиха наслада на публиката.

Тя обаче не спря да се забавлява през целия мач и показа взаимно уважение, а в заключителните минути на срещата нервите взеха връх и Адриан Олегов бе на косъм от това да бъде изгонен.

Въпреки това Ботев остана по-деен на терена и пет минути преди края на редовните 90 успя да стигне до второ попадение.

Той отново бе дело на капитана Иван Цветков, който пак бе изведен от Тошко Неделев, този път сам срещу вратата и без проблеми я порази за втори път.

В последните секунди юношата на гостите Серкан Юсеин (17 г.) записа дебют, а Томаш Иршак си изкара втори жълт картон за бавене на време и бе изгонен точно преди да прозвучи последния съдийски сигнал.

Така Ботев (Пд) се приближи на три точки до третия в таблицата ЦСКА, докато Миньор Перник остана на цели 7 от спасителното 12-о място, а до края на първенството остават само три кръга.

Събития

90+3' Край на мача Ботев Пловдив спечели с 2:0 гостуването си на Миньор (Перник) след две попадения на своя капитан Иван Цветков, разписал се след асистенции на Тошко Неделев.
90+3' Веднага след това прозвучава и последния съдийски сигнал, а Иршак показва, че нарочно си е изкарал червения картон.
90+2' Втори жълт картон и съответно червен Томаш Иршак получава втори жълт картон за бавене на време и е изгонен.
90' Засада Три минути добавено време, засада на Евгениев, която обаче бе доста спорна.
89' Смяна за състезател влизащ в игра Юношата на пловдивчани Серкан Юсеин прави своя дебют, заменяйки Тодор Неделев.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Трета, последна смяна в Ботев.
87' Bнимание След центриране отдясно топката попадна у Станислав Костов, който бе на отлична позиция сам в пеналта, но не я очакваше и тя излезе в аут.
85' Гол ГООООЛ! Ботев (Пловдив) повежда с 2:0! Томаш Иршак изведе по диагонал Тодор Неделев, който пусна топката успоредно на голлинията и Иван Цветков необезпокояван я вкара в мрежата.
84' Центриране Корнер в полза на Ботев, изпълнен от Галчев към далечната греда, но защитата на Миньор е добре групирана.
84' Bнимание Най-опасното положение през втората част идва след дълъг пас към Иван Цветков, който свали с глава към Костов. Ударът на последния обаче бе спасен майсторски от Пейков.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Петър Петров отстъпва мястото си на Марио Димитров.
83' Смяна за състезател излизащ от игра Промяна и в редиците на домакините.
81' Смяна за състезател влизащ в игра Николай Павлов влиза на терена, заменяйки Мариян Огнянов.
81' Смяна за състезател излизащ от игра Рокада в състава на гостите.
80' Олегов, който има жълт картон, фаулира необмислено Иван Цветков, но се разминава само с предупреждение.
78' Пейков лови необезпокоявано след корнера.
77' Центриране Пейков е неубедителен, който се разминава с топката рикошира в ръката на Ивайло Цветков и излиза в ъглов удар, тъй като действията му не бяха умишлени.
76' Жълт картон Давид Стоянов фаулира Станислав Костов, а после изрита топката в тялото му и получава жълт картон.
74' Добра атака на Ботев (Пд) бе спряна от Олегов, а после е отсъден и фаул в атака на Огнянов.
72' Хубаво изпълнение на Тошко Неделев от пряк-свободен удар, но топката минава встрани от вратата на Пейков.
71' Смяна за състезател влизащ в игра Йордан Йорданов е заменен от Калоян Евгениев.
71' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Миньор.
70' Жълт картон Адриан Олегов получава втория жълт картон в мача, след като влезе грубо в краката на Огнянов.
68' Bнимание След центрирането на Галчев резервата Станислав Костов бе оставен непокрит на границата на вратарското поле, но бе с гръб към вратата и стреля неточно с глава.
67' Грешка на Йордан Христов при изнасянето на топката дава шанс на Миньор да организира атака, но той не бива използван. Вместо това Костов напредва и подава към Галчев, който е фаулиран.
65' Контузия или получаване на медицинска помощ Окечукво пробва удар от пеналта, който е блокиран, но нападателят остава да лежи на тревата.
63' Удар Миньор се опита да отговори на предизвикателството, но това открива възможности пред футболистите на Ботев. Тодор Неделев опитва удар, но неточно.
60' Удар Петър Петров стреля от далеч, Стаховяк първоначално изпусна топката, но после спокойно я улови.
59' Центриране Нарушение в атака на Окечукво след ъгловия удар.
58' Центриране Артур Енрике пусна Петров да мине зад гърба му и го фаулира, а след последвалото центриране Спрокел за малко не си отбеляза автогол. Все пак, само корнер за Миньор.
57' Галчев реши да не стреля, въпреки че топката бе поставена на 20-ина метра от вратата на Пейков. Впоследствие атаката на Ботев е спряна заради фаул в атака на Бобан Грънчаров.
55' След центрирането Ботев успява да организира контраатака, която е спряна с ръка от Йорданов, но той не е предупреден официално. Пряк-свободен удар в полза на гостите.
54' Жълт картон Томаш Иршак получава първия жълт картон в мача, след като спря откъсващия се Окечукво.
52' Bнимание Нищо интересно след корнера, но после Миньор бързо губи топката и Костов стреля добре от границата на наказателното поле, ала шутът му минава на сантиметри от вратата на Пейков.
51' Bнимание Отлична атака на Ботев (Пд)! Станислав Костов овладя атрактивно една топка и се освободи от Стоянов, след което центрира. Топката отново попадна у него и той стреля, но след рикошет топката излиза в корнер.
50' Сега двамата футболисти с фамилия Цветкови се сблъскаха на терена, но след медицинска помощ стъпват на крака и очакват разрешение да се върнат на терена.
49' Контузия или получаване на медицинска помощ Окечукво накуцва, но засега остава на терена.
48' Центриране Първата опасност през втората част идва след пробив на Неделев по десния фланг и прострелно центриране, което обаче бе уловено от Пейков.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Костов заменя Луис Педро.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна в редиците на Ботев (Пловдив).
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' За изключително дружеска обстановка между двете „жълто-черни” агитки съобщава репортер нa Novsport.com. В един момент феновете на Миньор започнаха да скандират срещу Левски и ЦСКА, а тези на Ботев (Пд) отвърнаха с овации.
45+1' Край на мача Край на първото полувреме! Ботев (Пд) се оттегля на почивка с минимален аванс при визитата си на Миньор от 27-и кръг на "А" група.
45' Една минута добавено време към първата част.
44' Удар Пряк-свободен удар в полза на Ботев на около метър пред наказателното поле на Миньор. Ударът на Огнянов обаче минава високо над вратата.
43' Удар Добро подаване на Неделев към Педро,който се засуети. Топката попадна в Огнянов, той стреля, но Пейков улови.
42' Центриране Тодор Неделев пробва центриране, но то се оказа твърде силно за Иван Цветков.
40' Миньор опита да организира първата си атака с повече подавания, но Окечукво сбърка един двуметров пас и извади топката в тъч.
38' Центриране Артур Енрике напредна по десния фланг и центрира добре, но високият Пейков нямаше проблеми с овладяването на топката.
36' Контузия или получаване на медицинска помощ Окечукво пострада при сблъсък с Борис Галчев, но атаката на Ботев продължи само, за да бъде спряна от рефера Атанас Димитров. Оказа се, че травмата на Окечукво не е сериозна.
35' След попадението гостите не позволиха на "чуковете" няколко минути да докоснат допката, но сега тя е в тяхно притежание, след като Йордан Христов я извади в тъч.
31' Гол ГООООЛ! Ботев (Пловдив) повежда - 1:0. Тодор Неделев демонстрира страхотен поглед върху играта и с прецизно подаване изведе Иван Цветков сам срещу вратаря, а капитанът на гостите без проблеми откри резултата.
27' Bнимание Мариян Огнянов подава към Тодор Неделев и последният стреля от границата на наказателното поле, но топката минава на сантиметри от вратата на Миньор.
26' Окечукво удари неволно с ръка Йордан Христов, но после отиде и джентълменски се извини на своя съперник, който бързо се изправи на крака и срещата продължава.
24' Засега многоходовите атаки на Ботев (Пд) не водят до резултат, тъй като отбраната на Миньор е добре подредена.
21' Bнимание Хаос в защитата на Миньор, след като Ботев изпълни заучено прекия-свободен удар. Топката стигна до Педро, който стреля, ала Пейков спаси, а после трима се хвърлиха в краката на Иван Цветков и шутът на голмайстора бе блокиран на сантиметри от голлиния
20' Виктор Софрониев спира непозволено Мариян Огнянов и е предупреден неофициално от съдията.
19' Сега Спрокел фаулира Йорданов, но въпреки претенциите на домакинския щаб, не получава жълт картон.
18' Центриране Защитата на Миньор обаче се справи отлично с първия ъглов удар в срещата и топката бе изчистена към центъра на терена.
17' Bнимание Окечукво имаше шанс да развие добра контраатака за Миньор, но вместо това се стигна до такава за Ботев. Тошко Неделев изведе Луис Педро и той стреля, но след намесата на Пейков топката излиза в корнер.
16' Удар Първи точен удар в рамките на една от двете врати! Луис Педро напредна отдясно и преодоля трима бранители на Миньор, след което намери Неделев в пеналта, но ударът на младока бе много слаб и Пейков улови.
15' Нищо запомнящо се след първия четвърт час игра на стадион "Българска армия".
12' Центриране Йорданов навърза двама бранители на Ботев и бе фаулиран, но от последвалото центриране не се стигна до нищо опасно, тъй като Стаховяк излезе и боксира уверено.
10' Удар Сега гостите сбъркаха при изнасянето на топката и това даде шанс на Окечукво да нанесе удар, но топката минава далеч над вратата на Ботев.
10' Изключително спокойни първи 10 минути на срещата, все още няма удар по посока на една от двете врати.
9' Центриране Галчев отново е фаулиран в центъра на терена, след което центрира към наказателното поле на Миньор, но силният вятър пое топката и я извади в аут.
8' Иван Цветков и Луис Педро направиха добро двойно подаване по лявото крило, но после Мариян Огнянов не можа да намери холандеца.
7' Миньор показва от първата минута, че ще разчита предимно на контраатаки, които засега не носят успех на "чуковете".
5' Спрокел напредна добре през центъра на терена и изведе Тошко Неделев по десния фланг, ала крилото на Ботев не успя да центрира.
4' Луис Педро опитва да изведе Иван Цветков зад гърба на отбраната, но пасът му е твърде дълъг и топката излиза в аут.
2' Центриране Окечукво фаулира Галчев в центъра на терена. Последва атака на Ботев по десния фланг и центриране към Спрокел, който обаче не отигра добре топката с глава.
1' Ботев (Пловдив) играе с екипа си за гостуване, който е на бели и небесносини райета.
1' Начало на срещата!
0' Срещата ще бъде наблюдавана от наставниа на ЦСКА Милен Радуканов, изп. дир. на „червените" Георги Иилиев и президента на Ботев (Пд) Юли Попов.