Марек се завърна в професионалния футбол

Дупничани спечелиха Югозападната "В" група след 1:1 със Сливнишки герой пред 2 хиляди зрители

Един от емблематичните отбори в българския футбол - Марек, се завърна в професионалния футбол. Дупничани спечелиха първото място в Югозападната "В" група след равенство 1:1 със Сливнишки герой днес.

Двубоят се игра на митичния стадион "Бончук" пред 2000 зрители и бе от програмата на 30-ия, последен кръг на Югозападната "В" група.

Тимът на Марек получи и купа за спечеленото първо място в третия ешелон, а от следващата кампания ще се състезава в "Б" група.

На 2-о място остана тимът на Витоша (Бистрица), въпреки днешния си успех с 1:0 над Перун (Кресна) като гост. Отборът на Бойко Борисов завърши на точка зад дупничани.

Иначе на "Бончук" нещата започнаха неприятно за Марек, след като в 20-ата минута Сливнишки герой излезе напред в резултата след гол от дузпа на Ивайло Цветков.

След попадението дупничани натиснаха и в 34-ата минута можеха да изравнят, но за тяхно съжаление гредата спаси гостите.

Втората част стартира със силен натиск на Марек, който даде резултата в 49-ата минута, когато Даниел Младенов се разписа за 1:1.

До края на срещата домакините успяха да съхранят равенството и в крайна сметка се завърнаха в професионалния футбол.

Ето и всички резултати от играните днес мачове от 30-ия кръг в Югозападната "В" група:

Оборище - Пирин (Благоевград) 3:0

Марек - Сливнишки герой 1:1

Перун (Кресна) - Витоша (Бистрица) 0:1

Септември (София) - Рилски спортист 1:1