Класически Монтана на "Огоста" (+СНИМКИ)

Монтана записа класическа победа с 3:0 в първия си официален мач от първенството на собствен терен.

Монтана записа класическа победа с 3:0 в първия си официален мач от първенството на собствен терен. Резултатът откри още в 8-та мин. капитанът на домакините Венци Иванов, който бе изведен в удобна позиция в пеналта и стреля покрай вратаря Ивайло Крушовски. Малко след това Благой Наков шутира от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата. Отново Наков прехвърли технично стража на гостите в 48-та мин., но този път топката се отби от напречната греда. Последваха силни минути за младежкият национал на Монтана Ерик Почански. В 56-ата минута той удвои преднината на слоя отбор след като бе изведен на празна врата от Владимир Мичев. В 65-та мин. Почански получи оформи крайния резултат след самостоятелен пробив. От официалната трибуна победата на домакините изгледа бившият национал Пламен Гетов. „Тук съм с бащата на Кристиян Митов от Монтана. Домакинити спечелиха заслужено, изненадан съм обаче, че на стадиона имаше много малко зрители. Отбор, който е на път се завърне отново в елита, заслужава по-голяма подкрепа”, заяви за Novsport.com легендарният изпълнител на пряк свободни удари.

Монтана - Пирин Разлог 3:0 (1:0)
Монтана: Христо Иванов, Мартин Василев, Иван Михов, Георги Георгиев, Кристиян Митов (46-Богомил Дяков), Йордан Тодоров (69-Мартин Дечев), Благой Наков, Владиир Мичев, Ерик Почански, Венци Иванов-кап., Боян Гайтанов (46-Мирослав Антонов). Треньор: Атанас Джамбазки.
Пирин: Ивайло Крушарски, Димитър Руйчев, Георги Фикиин, Евгени Тунтев-кап., Красимир Станоев, Златко Бонев (69-Асен Николов), Цветан Варсанов, Димитър Наков, Димитър Димитров, Николай Димитров (82-Александър Дюлгеров), Георги Стоицов (46-Борис Кондев). Треньор: Иван Стойчев.
Голмайстори: 1:0 Венци Иванов (8), 2:0 Ерик Почански (56), 3:0 Ерик Почански (65).
Жълти картони: Мартин Василев, Георги Георгиев, Мирослав Антонов (Монтана).
Гл. съдия: Димитър Буров.
Помощници: П. Стойневски, Ю. Тодоров.