Локо (Мездра) и Ком-Миньор сътвориха голов трилър - 6:4

"Железничарите" поведоха с 5:0 до почивката, молдовец и парагваец дебютираха

Отборите на Локомотив (Мездра) и Ком-Миньор (Берковица) сътвориха истинско голово шоу в контролата, която се игра на изкуствения терен в Мездра, предаде кореспондент на Novsport.com. „Железничарите” победиха втородивизионния тим с 6:4, въпреки че на полувремето резултатът бе 5:0 в полза на домакините. Дебют с червено-черната фланелка пък направиха 22-годишният молдовски халф Роман Болбосиан и 21-годишният парагвайски опорен халф Адриано Касарес.

Домакините започнаха вихрено мача и още във 2-ата минута откриха резултата. Халфът Любомир Тодоров центрира от фаул и юношата на Левски Боян Табаков с глава разстреля вратаря на Ком-Миньор Петков. Само три минути по-късно парагваецът Каседес проби отдясно и с хубав диагонален изстрел от 23 метра покачи на 2:0. В 8-ата минута младежкият национал Даниел Генов, който изкара пробен период в арменския Бананц, стреля от пряк свободен удар, но Линков изби.

В 15-ата минута молдовецът Богосиан пусна в коридор към Бамба, който финтира противников защитник и отблизо направи резултата класически. Натискът на домакините бе осезаем, но нападателите на Локомотив направиха куп пропуски пред вратата на втородивизионния тим.

В 38-ата минута след грешка в защитата на Ком-Миньор, Любо Тодоров се озова очи в очи с Петров и хладнокръвно покачи на 4:0. Три минути по-късно Богосиан центрира в полето към Бамба и нападателят от Кот д’Ивоар отблизо вкара пети гол за домакините.

Още в началото на второто полувреме обаче гостите намалиха резултата. В 48-ата минута Ненов центрира в полето към Т. Тодоров, който с глава простреля Линков. Десетина минути по-късно Петков стреля много силно, вратарят на Локомотив изби, но кълбото попадна в краката на Славчев и той отблизо направи 5:2.

В 69-ата минута Анатоли Тодоров бе изведен в полето на Ком-Миньор, но ударът му срещна страничната греда. Осем минути по-късно Анатоли Тодоров изведе в полето Димиев, който покачи на 6:2.

Седем минути преди края на мача Генов от дузпа намали резултата, а в 88-ата минута след неразчетени действия в отбрана на „железничарите” Георги Тодоров с глава оформи крайното 6:4.

Локомотив (Мездра) - Ком-Миньор (Берковица) 6:4
1:0 Табаков (2’)
2:0 Каседес (5’)
3:0 Бамба (15’)
4:0 Л. Тодоров (38’)
5:0 Бамба (41’)
5:1 Т. Тодоров (48’)
5:2 Славчев (58’)