Киево и Катания се разотидоха с по точка

Двата тима си обмениха по един гол през второто полувреме на срещата

Намиращите се във втората половина на временното класиране в Серия А Киево и Катания не излъчиха победител в двубоя си от 29-я кръг на италианското първенство. Срещата завърши при резултат 1:1.

Нападателят на Киево Серджо Пелисиер изведе тима от Верона напред в резултата в 64-ата минута. Николас Фрай изведе съотборника си в средата на наказателното поле, откъдето Пелисиер стреля в средата на вратата пазена от Кристиян Терлици.
Десет минути по-късно при една от редките си появи в първия тим на Катания Макси Лопес възстанови равенството от дузпа. Правото за изпълнение на 11-метров наказателен удар спечели именно той, след като бе съборен от Марио Йепес.

В оставащите 15 минути, които бяха изпълнени главно от нарушения, до нови попълнения не се стигна.
След 29 кръга в Италия Киево заема 13-ата позиция с 36 точки. Катания на свой ред увеличи актива си до 32 т. и се намира две позиции по-надолу.