Спортист №1 на България до 18 години:

22 февруари 2014 18:16 Добромир Бонев

Славия отново огорчи Левски след 2:2 на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия огорчи Левски и в началото на футболната 2014-а, която бележи 100-годишнината на „сините”, и заслужи точка на „Герена” след 2:2 в 24-ия кръг на шампионата. Юношата на Левски Атанас Курдов изведе Славия напред в края на първата част след перфектна контра, Макриев изравни с глава от засада, но почти веднага македонският защитник Ристевски пак даде аванс на „белите” също с глава. Пламен Крумов донесе точка на Левски в дебюта си с отличен гол от пряк свободен удар от пряк свободен удар, а в края Славия довърши с 9 души след втори жълти картони на Да Силва и Пиргов. Макриев пък изпусна сам да донесе победата на Левски с пропуск сам срещу Петков.

Така Левски не успя да вземе реванш за отнетата титла в края на миналия сезон и стартира лошо тази футболна година.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Тони Здравков заложи на трима от новите играчи като титуляри – Павел Чмовш партнираше на Станислав Ангелов в защита, Пламен Крумов действаше като десен бранител, а Валери Божинов водеше атаката.

Именно Божинов беше най-активният играч в синьо през първата част, но направи три пропуска за 45 минути и домакините платиха скъпо.

Левски стартира плахо, докато Славия започна спокойно на „Герена” и контролираше играта. Феновете на „сините” освиркваха Георги Петков още от първото му отиграване и не спряха до края. Гаджев се изнерви в началото и в 8-ата минута при опит да пресира Петков го закачи със шпагат и съдията показа на халфа заслужен първи жълт картон в мача.

Някъде след 10-ата минута домакините заиграха малко по-освободено и създадоха проблеми на своя гост. Ларсен Туре пусна хубаво в коридор за Божинов отдясно, Петков легна да покрива далечния ъгъл и при зееща врата в близкия ъгъл бившият играч на Манчестър Сити и Ювентус стреля много неточно покрай вратата.

Боби Цонев нахлу отляво, но Божинов остана под центрирането. После пък Гаджев пресили своето подаване от пряк свободен удар и Петков спокойно лови.

Гаджев много хитро пусна пас от дълбочина за Валери Божинов, който овладя на гърди елегантно, но загуби равновесие и стреля падайки над вратата.

Георги Петков също имаше заслуга Левски да не поведе в средата на първата част и с една ръка извади отлично насочен удар на Миро Иванов под гредата от пряк свободен удар.

Пиргов не остави Петков да избие центриране от корнер и можеше да си вкара автогол, но топката излезе от другата страна за нов корнер.
Пропуските на Левски бяха наказани в 43-ата минута след една перфектна контра, която рядко се вижда по родните терени. Да Силва от центъра пусна високо за Радослав Василев, той майсторски с едно докосване обърна за Курдов през центъра, а юношата на Левски надбяга Чмовш и пусна леко покрай Пламен Илиев за 1:0.

Тони Здравков извади неубедителния Боби Цонев на почивката и пусна Димитър Макриев, за да усили мощта в атака. „Сините” започнаха по-настървено втората част и постепенно обградиха Славия в неговата половина.

Старокин стреля силно без подготовка, но над вратата. Шут на Миро Иванов бе блокиран, а после след нов негов удар „сините” имаха претенции за дузпа, но напълно неоснователни, защото Пиргов блокира диагоналния му изстрел с тяло.

Чмовш се извиси най-високо след пряк свободен удар, но ударът му с глава мина малко над целта, ала обръчът се затягаше и Левски изравни в 69-ата минута.

Кевин Бру центрира на първа греда от нов пряк свободен удар, а на първа греда Макриев с глава технично продължи към далечния ъгъл за 1:1. При телевизионните повторения се видя, че Макриев беше в засада при паса на Бру, но попадението бе зачетено.

В тези минути Левски имаше пълен превес, но леден душ обля „Герена” само 5 минути след изравнителния гол.

Чавдар Янков центрира от пряк свободен удар, а македонецът Ристевски се измъкна и с глава подобно на Макриев успя да прати в далечния ъгъл за 2:1 в полза на „белите”.

И вторият път, в който поведе, Славия не успя да задържи аванса и Левски изравни 10 минути преди края. Пламен Крумов заби страхотен гол в дебюта си със синята фланелка в А група и от пряк свободен удар прати отлично над стената и в десния ъгъл на Петков – 2:2.

До края Левски пропиля шанса да спечели, а двама играчи на Славия бяха изгонени.

Макриев отлично остави на земята с финт резервата Величков, но при празен ляв ъгъл на вратата стреля покрай гредата.

После Да Силва си изпроси глупав втори жълт картон за протест, след като добре се измъкна и беше фаулиран. Съдията Александър Костадинов му вдигна втори жълт картон, но се усети, че трябва да покаже и червен чак след около половин минута. Да Силва се направи на изненадан, Пелето го забута да излезе по-бързо и се заформи меле между двата отбора.

В добавеното време Димитър Пиргов фаулира Генков като последен в защита. Съдията реши да даде само жълт картон, пак не беше много ориентиран и след известно закъснение се сети да вдигне червен картон, но дори с 9 души Славия удържа точката в последните секунди.

Левски е трети с 44 точки, а Славия е 9-ти с 28.

Събития

90+5' Край на мача Край на мача! Левски - Славия 2:2!
90+4' Смяна за състезател влизащ в игра Дебютантът Тадей Апатич влиза за последните секунди.
90+4' Смяна за състезател излизащ от игра Курдов е заменен.
90+3' Петков пада след опит да лови центриране, ново лежане и нови скандали между играчите и съдията.
90+1' Втори жълт картон и съответно червен Пиргов фаулира Генков като последен в защита, съдията пак късно се сети, че това е втори жълт картон и Славия остава с 9 човека до края.
90' 5 минути продължение на срещата.
89' Втори жълт картон и съответно червен Съдията Костадинов даде втори жълт картон на Да Силва и след огромно закъснение се сети да му вдигне и червен. Да Силва се прави на изненадан, а двата отбора се сбиха, защото бразилецът се бави.
86' Смяна за състезател влизащ в игра В последните минути Янко Сандански.
86' Смяна за състезател излизащ от игра Олег Шалаев напуска терена.
85' Да Силва иска медицинска помощ, домакините негодуват срещу поредното спиране на играта.
85' Bнимание Генков се бори с Величков, стреля от трудна позиция, Петков избива в корнер!
83' Bнимание КАКЪВ ПРОПУСК! Макриев остави на земята Величков с финт, но не нацели празния ляв ъгъл и прати покрай гредата!
82' Смяна за състезател влизащ в игра Цецо Генков го заменя.
82' Смяна за състезател излизащ от игра Умореният Валери Божинов излиза от игра.
80' Гол ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ - 2:2!!! Пламен Крумов вкара страхотен гол в дебюта си и завъртя над стената от пряк свободен удар право в десния ъгъл на Петков за 2:2!
80' Смяна за състезател излизащ от игра Галин Иванов излиза, Милен Радуканов явно иска да пази преднината.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Защитникът Величко Величков влиза в игра за Славия.
78' Удар Бру центрира от крилото, Туре засече с глава, но слабо и в ръцете на Петков.
75' Левски имаше тотален превес след почивката, но се пропука при статично положение и показва, че тези ситуации са ахилесова пета на отбора.
74' Гол ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ!!! Чавдар Янков центрира от пряк свободен удар и македонецът Ристевски подобно на Макриев преди малко обърна с глава в далечния ъгъл за 2:1!
74' Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Пламен Димов.
74' Смяна за състезател излизащ от игра Миро Иванов накуцва и е заменен.
70' Удар Радослав Димитров финтира вдясно и стреля, неубедителна намеса на Илиев, топката мина през ръцете му и корнер.
69' Bнимание Повторенията показаха, че Макриев беше в засада при центрирането на Бру за гола, но той си се брои.
69' Гол ГОООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Кевин Бру центрира от пряк свободен удар от фланга, Макриев се измъкна на първа греда и много технично с глава продължи назад в далечния ъгъл - 1:1!
67' Bнимание Отличен пас на Ангелов вляво за Старокин, но той подаде много лошо вътре в наказателното и пропиля чудесен шанс.
66' Удар Макриев опита пас за Божинов, защитата чисти, Божинов се пребори, завъртя се и шутира, но "белите" блокираха и този опит.
64' Bнимание ПРОПУСК! Чмовш скочи най-добре, но с глава насочи на сантиметри над напречната греда!
63' Жълт картон Жълт картон и за Да Силва за фаул на тъча.
63' Жълт картон Жълт картон за Миро Иванов за протести.
63' Удар Неоснователни сини претенции за дузпа. Пиргов изби с тялото си шут на Миро Иванов, Левски иска наказателен удар, но няма никакви основания за това.
62' Удар Ларсен Туре също си опита късмета отдалеч, рикошет и корнер.
62' Удар Удар на Галин Иванов от дистанция, но право в прегръдката на Пламен Илиев.
61' Центриране Петков се намеси неубедително след центриране от корнер, но лови от втори опит. Пак мощна порция освирквания от сектор "Б".
56' Жълт картон Много заскъснял шпагат на Ларсен Туре отзад в краката на Шалаев. Жълт картон по учебник и пак лекарски екип на терена.
55' Контузия или получаване на медицинска помощ Курдов се мушна между Старокин и Пелето, които се удариха взаимно, но ще продължат.
54' Засада Туре пуска между защитниците за Божинов, който е в засада.
52' Удар Макриев центрира меко за Туре на втора греда, Ристевски чисти, после шут на Миро Иванов е блокиран.
50' Центриране Крумов центрира остро и Петков избива, а после Божинов е в засада. Нови искри между Георги Петков и Божинов, вратарят преигра доста.
48' Жълт картон Остър шпагат на Шуменския Деко в краката на Димитър Пиргов. Необяснимо Александър Костадинов вдигна жълт картон на бранителя, който получи лекарска помощ на терена.
47' Удар Синя атака отдясно, центрирането стига до другата страна, тупалка на Старокин прелита на метър-два над целта.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Неубедителният Борислав Цонев е заменен.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Макриев влиза още на почивката в игра за Левски.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+3' След 45 минути Божинов изпусна най-добрите положения за Левски, а Курдов даде аванс на Славия след брилянтна контра.
45+3' Край на мача Край на първата част! Левски - Славия 0:1!
45+2' Bнимание НЕПРОСТИМО! Божинов прави непростим пропуск след ниско центриране на Миро Иванов, има и засада, но пропускът си остава фрапантен.
45' Три минути добавено време на първата част заради оказаната медицинска помощ на Георги Петков в началото.
43' Гол ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ!!!! КАКВА КОНТРА! Чудесен пас на Да Силва, Василев отлично с едно докосване изведе Курдов през центъра и юношата на Левски пусна покрай Илиев за 1:0!!!
41' Удар Чавдар Янков опита да изпълни като Миро Иванов от преди малко, но топката минава високо над Пламен Илиев и вратата му.
39' Удар Да Силва получи отдясно и сви към наказателното поле, но ниският му удар към близкия ъгъл отива от външната страна на мрежата.
36' Bнимание Петков скочи да боксира новия корнер, но Пиргов с глава се намеси, рискувайки да си вкара автогол, топката минава покрай вратата!
36' Удар Божинов овладя отлично от корнер и се опита да се завърти и да стреля, защитник блокира в нов корнер.
35' Удар Бру отлично копна по фланга отдясно, защитник чисти центрирането, а Ларсен Туре без подготовка по земя прати право в Петков.
34' Жълт картон Олег Шалаев получава жълт картон за влизане в краката на Пламен Крумов.
30' Удар Радослав Димитров запрати с шут заплашително към публиката, в метри над вратата...
30' Милен Радуканов нервничи край тъча, но играта "повехна" и в момента най-интересни са песните на сините фенове.
23' Bнимание СПАСЯВАНЕ! От пряк свободен Миро Иванов завъртя над стената право към горния ляв ъгъл, но чудесно Петков изби над вратата в корнер!
20' Bнимание ПРОПУСК! Божинов овладя на гърди пас на Гаджев от дълбочина, но падайки от воле стреля над целта!
17' Центриране Гаджев центрира дълбоко от пряк свободен удар отляво, но пресили и топката отиде право в ръцете на Петков.
16' Центриране Боби Цонев прави добър рейд отляво, но Валери Божинов остана под неговото центриране.
14' Удар ПРОПУСК! Левски отне топката и Ларсен Туре изведе Божинов вдясно, но при зеещ близък ъгъл на вратата новият централен нападател стреля крайно неточно!
11' Да Силва пробива на скорост през центъра, Кевин Бру му прави шпагат отзад, не игра с топката и прави нарушение.
10' Играта остава спряна, а в първите 10 минути няма нито едно интересно положение пред двете врати. Темпото е доста бавно.
9' Контузия или получаване на медицинска помощ Георги Петков има нужда от медицинска помощ.
8' Жълт картон Гаджев прави закъснял шпагат в краката на Георги Петков и получава първия жълт картон.
2' Феновете на Левски освиркват Георги Петков още при първото му съприкосновение с топката.
1' Центриране Веднага след центъра Славия печели корнер, но Чавдар Янков центрира много лошо.
1' Начало на мача Главният съдия Александър Костадино дава начало на мача!
0' Преди мача Тодор Батков заяви, че Левски има сили да се бори за титлата и той вярва, че сектор А ще бъде готов скоро.