Фулъм запази живи надеждите за оцеляване с успех над Тонев и компания (ВИДЕО)

Сашо Тонев игра около 25 минути и се отчете с опасен удар, но Фулъм би с 2:1 в Бирмингам

Фулъм запази надежди за оцеляване във Висшата лига след драматичен успех с 2:1 като гост на Астън Вила в 33-ия кръг. Александър Тонев игра за Вила от средата на втората част до края и се запомни с опасен фалцов удар, който беше спасен от вратаря.

През първото полувреме и двата отбора играеха много предпазливо и логично головите положения се брояха на пръстите на едната ръка.

Но втората част беше съвсем различна и предложи три гола с много емоции.

Още на почивката Феликс Магат не издържа и направи двойна смяна като пусна Дежага и Уго Родайега, а тези промени раздвижиха играта на бившия отбор на Димитър Бербатов.

Час игра беше изминал, когато Дежага пусна топката за Киърън Ричардсън и халфът с едно докосване заби неспасяемо в горния ъгъл за 1:0.
Но 20 минути преди края Вила изравни от нищото и Грант Холт беше точен с глава след центриране на Олбрайтън. Холт беше титуляр след тежката контузия на Кристиан Бентеке.

Но Фулъм знаеше, че победата е задължителна в битката за оцеляване и само изчистване от голлинията лиши лондончани от втори гол.
Между двата гола на терена се появи Александър Тонев. Българското крило показа класа с хубав финт и фалцов удар, който обаче вратарят Стокдейл изби майсторски.

Ала 4 минути преди края Люис Холтби центрира меко и Уго Родайега отклони леко, но много точно с глава към далечния ляв ъгъл и дари Фулъм с безценни три точки.

Фулъм вече има 27 точки на 18-а позиция, но остава на 5 от спасителната зона. Астън Вила е 13-и с 34 и още не може да е спокоен за оцеляването си.

Кристъл Палас побутна Кардиф към Чемпиъншип и спечели с 3:0 гостувването си в Уелс.

Джейсън Пънчън даде заслужен аванс на Палас преди почивката с нисък удар в 31-ата минута.

19 минути преди края Джоузеф Ледли огорчи бившия си клуб Кардиф с добавка и втори гол за лондочани.

В края Пънчън сложи точка на спора с красив фалцов удар от 20-ина метра за крайното 3:0.

Кардиф има 26 точки на 19-о място и е на цели 6 точки от спасителното 17-о място, докато Кристъл Палас се отдалечи от заплахата с 34 точки на 14-о място.
Обрат: Феновете на Байерн Мюнхен с петиция за оставането на Тухел