Севиля взе дербито с Бетис и остана в борбата за Шампионската лига (ВИДЕО)

Френският нападател Кевин Гамейро вкара два гола, за да помогне на Севиля да спечели злонравното дерби срещу 10 от Бетис с 2:0 като гост и да остане в борбата за последната испанска квота за Шампионската лига.

Френският нападател Кевин Гамейро вкара два гола, за да помогне на Севиля да спечели злонравото дерби срещу 10 от Бетис с 2:0 като гост и да остане в борбата за последната испанска квота за Шампионската лига.

Победата на Севиля на „Бенито Виямарин” ги приближи на 3 точки от четвъртия Атлетик (Билбао) преди домакинството на баските с Малага в понеделник.

Загубата остави Бетис на последното място, на 10 точки от спасителния бряг.

Бетис беше борбен в началото, но Севиля отбеляза първи, когато Гамейро реализира дузпа след половин час игра, след като Хуан Карлос Перес беше изгонен с директен червен картон за нарушение отзад срещу Карлос Бака.

Накрая Гамейро материализира численото преимущество, като отбеляза втори гол в 82-ата минута. Попадението му е 13-то този сезон.

Швецкият футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел