Доблестен Пелегрини: Имаше чиста дузпа за нас, но отсъжданията на рефера не решиха мача

Борбата за титлата не приключва днес, ще се борим докрай, подчерта мениджърът на Сити

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини коментира доблестно поражението с 2:3 от Ливърпул в 34-ия кръг на английската Висша лига. Според специалиста, „гражданите” е трябвало да получат право на дузпа и са заслужавали различен резултат, но също така подчерта, че борбата за титлата все още не е приключила.

„Мачът беше много красив за онези, които харесват атакуващия футбол. Ние заслужавахме по-добър резултат, но нямахме късмет. През второто полувреме ние играхме много добре и на терена имаше само един отбор. Имахме страхотна възможност да спечелим. Съперникът също действаше много добре, особено в първите 20 минути. Компани е великолепен защитник, но днес направи грешка.

„Имаше чиста дузпа, когато Шкъртел игра с ръка. Но не мисля, че мачът беше решен от отсъжданията на рефера, който изнесе добър мач. Ако спечелим два мача, ще изоставаме от Ливърпул с 1 точка. Те имат мач с Челси. Борбата за титлата не приключва днес. Ще се борим докрай”, подчерта Пелегрини.