Марек победи ЦСКА в контрола

Мутабази се отчете с 25 точки

Втора победа в предсезонната си подготовка за втория дял от шампионата на Супер лига, записаха волейболистите на Марек Юнион-Ивкони.

Дупничани удариха 3:1 гейма като гости ЦСКА. "Червените" взеха 2-ия гейм с 25:21, а в останалите доминираха играчите на Виктор Карагьозов, които безпроблемно ги взеха на 23, 20 и 22 точки.

Най-резултатен за Марек Юнион-Ивкони бе Ив Мутабази с 25 точки (2 аса, 5 блокади, 60% атака), Павел Душков добави 14, а Цветелин Цветанов – 12.

Много силно се включи отново юношата на тима Любомир Янков. Тийнейджърът игра в центъра на мястото на капитана Борислав Апостолов и записа 7 точки (4 блокади). За "армейците" топреализатор стана Пламен Шекерджиев с 15, Венцислав Георгиев се отчете с 13, а Симеон Александров с 12.

3 дни по-рано, Марек Юнион-Ивкони победи в Разлог и "Пирин", но с 3:2 гейма. Най-резултатен тогава стана юношата Светослав Иванов с 19 точки, а втори по резултатност бе третият чужденец в състава Иван Боб Огном. Диагоналът от Африка засега само тренира с отбора, като при трансфер на някой от другите двама чужденци през следващите две седмици ще бъде картотекиран.

В петък дупничани играят в Пазарджик срещу местния Хебър в четвъртфинална среща от Турнира за Купата на България. Домакините, са сочени за основен фаворит заедно с Нефтохимик за спечелване на Купата, както и титлата на страната. Двата тима направиха скъпи селекции и удариха над милион бюджет.