Везенков игра 5 минути при победа на Олимпиакос

Олимпиакос победи като гост Лаврио с 81:76 (22:22, 18:22, 25:17, 16:15) в среща от 18-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже и записа 12-и пореден успех.

Българският национал Александър Везенков беше титуляр за победителите, но игра само 5:31 минути, в които реализира една тройка. Двата отбора изиграха равностоен мач. Гостите бяха по-добри в третата четвърт и успяха да задържат аванса си в през последните 10 минути.

Най-резултатен за Олимпиакос беше Йоргос Принтезис с 18 точки.

Олимпиакос записа 17-и успех за сезона и е на второ място в класирането с 35 точки, на точка зад лидера Панатинайкос.

Тимът има наказание от минус шест точки след прекратения мач за Купата на Гърция срещу Панатинайкос, но това не е отразено все още в сайта на гръцката федерация.