Локомотив (ГО) нанесе тежък удар по амбициите на Арда за промоция

"Железничарите" изхвърлиха тима на Стамен Белчев от тройката във Втора лига

Локомотив (Горна Оряховица) нанесе сериозен удар по амбициите на Арда за промоция в елита, след като го победи с 2:0 у дома в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Головете за "железничарите" бяха дело на Иван Колев (35) и Тони Иванов (43).

Заради поражението, тимът на Стамен Белчев загуби третото си място, което заемаше преди изиграването на срещите от кръга. Арда е четвърти с 38 точки. Локомотив събра 27 точки и е осми.

Първото полувреме предложи хубав футбол. Гостите владееха инициативата, но не затрудниха Александров. Венци Христов се отчете с неточен удар с глава.

"Железничарите" откриха резултата в 35-ата минута. Тогава Иван Колев завърши многоходова атака на своя отбор. В 43-ата минута Тони Иванов показа майсторство с външен удар с десния крак. Острието на "железничарите" порази далечния ъгъл на вратата, а докато изразяваше радостта си от гола, копира мегазвездата на Ювентус Кристиано Роналдо с характерния за него подскок.

През втората част Арда наложи натиск, който обаче не доведе дори до почетен гол.

Локо ГО - Арда 2:0

1:0 Иван Колев (35)

2:0 Тони Иванов (43)

Локо (ГО): 14. Александров, 77. Сандов, 2. Николов, 21. Фиданин, 6. Трифонов, 4. Харизанов, 20. Пехливанов, 18. Чалъков, 7. Иванов, 19. Юруков, 9. Колев

Ст. треньор: Красимир Мечев

Арда: 1. Караджов, 6. Найденов, 3. Сандев, 71. Крумов, 22. Кръстев, 73. Бенгюзов, 7. Чанев, 17. Коконов, 9. Марчев, 16. П. Христов 91. В. Христов

Ст. треньор: Стамен Белчев