Първа грешна стъпка за Дортмунд през сезона (ВИДЕО)

"Жълто-черните" загубиха изненадващо с 1:3 от Унион Берлин

Афиширалият амбиции да спечели титлата в Германия отбор на Борусия (Дортмунд) записа шокираща загуба с 1:3 при гостуването си на новака Унион (Берлин) в сблъсък от третия кръг. Провалът идва след две поредни убедителни победи на сметката на вестфалци, които бяха вдъхнали надежда на запалянковците за успешна кампания. В същото време това е исторически първи успех за Унион в Първа Бундеслига. Преди седмица столичани бяха завоювали и изобщо първата си точка.

В 10-ата минута Суботич беше близо до попадение с глава, но топката излезе в аут.

Три минути след това вестфалци отговориха с опасен изстрел на Марко Ройс от пряк-свободен удар, който за малко не спря в мрежата.

Борусия държеше контрола и в 18-ата Джейдън Санчо пробва любимите си включвания в наказателното поле и шутове по диагонала, но този път късметът не беше с него.

В 21-вата обаче Антъни Уджа беше изведен по лявото крило, но не успя да нанесе добре решаващия удар.

При последвалия корнер обаче домакините изиграха заучено положение, при което Мариус Бюлтер завърши с изстрел зад гърба на Роман Бюрки - 1:0.

Футболистите на Борусия реагираха светкавично и в 25-ата Санчо асистира на Пако Алкасер на празна врата за 1:1.
Играта продължи да бъде отворена, като футболистите на Унион се хвърляха здраво за всяка една топка и в един етап острите влизания зачестиха.

Минута преди паузата Санчо пак увлече няколко играчи в червени екипи и предостави кълбото на Юлиан Вайгъл, чийто изстрел се отби в страничната греда. Малко след това Брант сгреши в паса към Ройс, който се намираш в позиция сам срещу вратаря.

В малкото останало време Унион извади късмет, че не инкасира втори гол след акции на Пако и Алкасер. Бюрки обаче също имаше шанс в добавеното време.

Поредица от грешки на централния защитник на Дортмунд Мануел Аканжи позволи на Бюлтер да реализира втори гол за Унион. Играчът на домакините вкара, след като преди това Бюрки беше отразил изстрела на Себастиан Андерсон.

Малко след това съдиите на ВАР разгледаха ситуация за предполагаема дузпа за берлинчани за игра с ръка на Махмуд Дахуд, но такава не беше отсъдена. Халфът на Борусия влезе на почивката на мястото на Дилейни, който получи много тежък удар в главата.

Стремежът на "жълто-черните" да изравнят беше доста блед и домакините се възползваха, като в 75-ата вкараха още веднъж. Тогава Андерсон насочи отблизо след разбъркване, последвало центриране от корнер - 3:1 за Унион.

Фиорентина отново е на финал в Европа (ВИДЕО)

"Виолетовите" за втора поредна година спорят за трофея в Лигата на конференциите