Кристъл Палас постигна много важна победа

„Орлите” се наложиха над Борнемут с минималното 1:0

Кристъл Палас постигна много важна победа в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. „Орлите” се наложиха над Борнемут с минималното 1:0, въпреки че играха повече от един час с човек по-малко.

В герой за възпитаниците на Рой Ходжсън се превърна Джефри Шлуп, който реализира единствения гол в срещата.

Двубоят на „Селхърст парк” не започна по най-добрия начин за домакините, които останаха с човек по-малко в 28-ата минута. Мамаду Сако остави своите в числено намален състав, след като действа неразумно срещу Адам Смит. Централният бранител влезе много остро с бутоните напред в коляното на Смит и логично бе изгонен с директен червен картон.

Изгонването на Сако обаче не се отрази на представянето на домакините, които в крайна сметка се поздравиха с крайния успех. Джефри Шлуп се възползва от грешка при изнасянето на топката  от страна на гостите, открадна топката и след пробив от над 30 метра успя да стреля точно под плонжа на противниковия страж. Голът падна четвърт час преди края и се оказа решаващ за крайния резултат в срещата.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга Кристъл Палас се изкачи на пето място във временното класиране, докато Борнемут е 12-ти.