Български триумф или катастрофа в Самоков

Български триумф или катастрофа в Самоков

Пред Рилецо и Левски няма друга алтернатива освен директен сблъсък за златото в Балканската лига

Пета титла за България или крах за родния баскетбол в Самоков.
 
Това са двете опции пред Рилски спортист и Левски Лукойл преди финалната четворка на Балканската лига, която ще се проведе в "Арена Самоков" този уикенд. Сините посягат към трети трофей в десетото издание на регионалния турнир, като ще се изправят срещу македонския Блокотехна днес от 15:00.
 
Три часа и половина по-късно домакините срещат косовския Башкими, като целта пред тях е да се изравнят по златни медали именно с Левски, Галил Гилбоа и Сигал Прищина.
 
Още от самото начало на турнира стана ясно, че българският баскетбол ще доминира в него. При наличието на три наши клуба от 8 участника, това бе напълно логично. Единствено Академик Пд не успя да продължи към финалите след драма с Баижими и размени на две победи. Така бе пропусната възможността да имаме гарантиран един клуб в спора за трофея утре.
 
Пред Левски Лукойл няма друга алтернатива освен спечелване на първото място. Сините вече изпуснаха едната цел - Купата на България и втори провал ще се приеме болезнено, предвид нивото на БИБЛ.
 
Пред Tити Папазов обаче има труден съперник в лицето на Блокотехна, от който сините загубиха след сливането с петролния гигант в началото на януари. С оглед на наличните играчи обаче ново поражение сега ще бъде истинско крушение.
 
Това се отнася и за Рилски. Самоковци взеха финалите с идеята да ги спечелят, а съперникът им днес е напълно преодолим в лицето на Баижими. Те ги биха два пъти (един служебно), и трети успех ще бъде не само очакван, но и логичен.
 
С оглед на събитията ще бъде провал, ако в неделя в "Арена Самоков" няма български финал.

 

Сашо Везенков вече е треньор по баскетбол

След успешното се дипломиране като бакалавър на Национална спортна академия "Васил Левски" баскетболната звезда Александър Везенков получи дипломата си за треньор лично от ректора проф. Красимир Петков.

Без изненади: Далас избра Купър Флаг под №1 в драфта на НБА

Сан Антонио взе Дилан Харпър под номер 2

Бостън прати една от звездите си в Атланта

Кристапс Порзингис вече е част от "ястребите"

Оклахома Сити празнува титлата си в НБА с парад

Феновете на Оклахома Сити ще отпразнуват с парад първата шампионска титла на любимия си клуб в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Седмият мач от финала на НБА е най-гледаният двубой за титлата от шест години насам

Тъндър победиха Пейсърс със 103:91, за да си осигурят титлата, а гледаемостта е добра новина за НБА

Индиана остана без звездата си след загубената титла в НБА

Тайриз Халибъртън е със скъсано ахилесово сухожилие

Оклахома Сити Тъндър стана шампион на НБА за първи път

Индиана в средата на първата четвърт загуби голямата си звезда Тайрийз Халибъртън.

Дюрант разтърси НБА: Подписа с Хюстън Рокетс

Хюстън Рокeтс ще привлече нападателя на Финикс Сънс - Кевин Дюрант, който е 15-кратен участник в Мача на звездите

Индиана Пейсърс доведе битката за титлата в НБА до последен мач (ВИДЕО)

След отборна победа срещу Оклахома Сити Тъндър