Рилски спортист заяви участие за ФИБА Европа и се похвали с още един нов

Рилски спортист заяви участие за ФИБА Европа и се похвали с още един нов

205-сантиметровият Николай Георгиев пристигна от Черно Море Тича

Обявиха списък от 16 отбора, които са потвърдили, че ще участват в баскетболния турнир за купата на ФИБА Европа през сезон 2020/21.

Сред заявилите желание е Рилски спортист, но от списъка отсъстват Левски Лукойл и Берое, които също имаха право на участие в надпреварата. Ако отпадне от квалификациите в Шампионската лига, отборът на Балкан (Ботевград) ще може да се включи в турнира за купата на ФИБА Европа.

Заради малкия брой заявки за участие организираният от ФИБА турнир ще започне директно с групова фаза, като 16-те отбора и 11-те, които могат да се присъединят от Шампионската лига, ще бъдат разпределени в седем групи от по три или четири тима.

Жребият за купата на ФИБА Европа ще бъде изтеглен през следващата седмица.

Междувременно Рилски спортист привлече още едно българско име в състава си. Това е 205-сантиметровият баскетболист от Черно Море Тича Николай Георгиев, съобщиха от Самоков.

Роденият в Бургас талант пристига в Самоков след силен сезон при "моряците", в който записа средни показатели от 12.2 точки и 4.3 борби средно на мач. Георгиев е юноша на Делфин Бургас, след което попада в полезрението на ръководството на Академик София и трансферът не закъснява.

След няколко сезона при "студентите" Николай Георгиев отново се отправя към морето, но този път дестинацията е не Бургас, а морската столица Варна. Там той носи екипа на ИУ Варна и Черно море Тича, откъдето сега ще пристигне в Самоков.
Отложиха третия финал Панатинайкос - Олимпиакос (ВИДЕО)

Причината е насилието в последния двубой

Гръцкото правителство спира финалната серия на баскетболното първенство с Олимпиакос на Везенков

Третият мач от серията за титлата в баскетболното първенство на Гърция между Панатинайкос и Олимпиакос е отложен. Това бе съобщено от говорителя на гръцкото правителство Павлос Маринакис.

Бостън влиза в битката за Янис Адетокумбо

Той завърши сезона с 30,4 точки и 11,9 борби.

Самоков посреща тържествено шампиона Рилски спортист

За втора поредна година самоковският тим спечели баскетболната титла на България

Индиана се класира за финала в НБА за първи път от 2000 година насам

След нова победа над Ню Йорк

Рилски спортист отново е шампион на България по баскетбол (ВИДЕО)

След като победи Черно море Тича с 82:72

Олимпиакос загуби първия финал с Панатинайкос, Везенков над всички

Българският национал най-резултатен с 20 точки, добави и 10 борби

Ню Йорк надви Индиана и завърза интригата в Източната конференция на НБА

Водим с 3:2 в серията и ще играем у дома, заяви Паскал Сиакам

Треньорът на Рилски спортист: Нападението ни не функционираше добре

Любомир Киров коментира загубата от Черно море Тича