Ясни са отборите на Левски Лукойл и Академик

Ясни са отборите на Левски Лукойл и Академик

Двата тима картотекираха баскетболистите си този следобед

След като Лукойл България прекрати договора си за спонсорство с баскетболен клуб Академик и подаде ръка на Левски, вече са ясни и селекциите на двата отбора.
 
Вече комплектовани, те ще се изправят с новите си състави срещу своите съперници в мачовете от предстоящия 13-и кръг на Националната баскетболна лига утре, съобщават от ръководството на Лигата.
 
Картотеките в двата отбора приключиха днес следобед и официално са обявени имената на играчите преминали в Левски Лукойл и в Академик. 
 
От предишната селекция в Левски Лукойл остават Деян Карамфилов, Алекс Симеонов, Крис Минков, Станимир Маринов и Веселин Веселинов.
 
Към тях се присъединяват новите попълнения Асен Великов, Божидар Аврамов, Джъстин Нокс, Кийт Клентън, Николай Стоянов, Павлин Иванов и Христо Николов. 
 
В новосформирания Академик от Левски пристигат Александър Милов, Иван Алипиев, Николай Михайлов, Николай Леков, Кръстан Кръстанов и Лъчезар Димитров. 
 
Още един отбор в Лигата може да се похвали с две силни попълнения в своя състав. Академик Бултекс 99 (Пловдив) успя да привлече сръбският център на Левски Никола Маравич и крилото на Академик Димитър Димитров. 
 
Утре Левски Лукойл гостува на Берое в Стара Загора от 17.00 часа, а час по-късно Академик ще играе във Варна срещу Черно море Тича.

 

Играч от НБА го закъса, започнаха да го разследват

Става въпрос за гарда на Детройт Пистънс Малик Бийзли

ЛеБрон Джеймс активира клаузата в договора си за още един сезон

ЛеБрон Джеймс се възползва от правото си да продължи едностранно договора си с Лос Анджелис Лейкърс за още един сезон

Сашо Везенков вече е треньор по баскетбол

След успешното се дипломиране като бакалавър на Национална спортна академия "Васил Левски" баскетболната звезда Александър Везенков получи дипломата си за треньор лично от ректора проф. Красимир Петков.

Без изненади: Далас избра Купър Флаг под №1 в драфта на НБА

Сан Антонио взе Дилан Харпър под номер 2

Бостън прати една от звездите си в Атланта

Кристапс Порзингис вече е част от "ястребите"

Оклахома Сити празнува титлата си в НБА с парад

Феновете на Оклахома Сити ще отпразнуват с парад първата шампионска титла на любимия си клуб в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Седмият мач от финала на НБА е най-гледаният двубой за титлата от шест години насам

Тъндър победиха Пейсърс със 103:91, за да си осигурят титлата, а гледаемостта е добра новина за НБА

Индиана остана без звездата си след загубената титла в НБА

Тайриз Халибъртън е със скъсано ахилесово сухожилие

Оклахома Сити Тъндър стана шампион на НБА за първи път

Индиана в средата на първата четвърт загуби голямата си звезда Тайрийз Халибъртън.