ЖАЛКО! Борислава Христова ще чака още година за женската НБА

ЖАЛКО! Борислава Христова ще чака още година за женската НБА

Българката е реализатор №1 в историята на колежанския Вашингтон Стейт

Борислава Христова не попадна сред избраните 36 баскетболистки в драфта на женската НБА, въпреки очакванията на специалистите отвъд океана. Тя все още може да получи покана за проби в някои от тимовете, макар че не е ясно каква ще е съдбата на новия сезон. За българката остава и опцията да пробва късмета си през следващата година.

 
През последните няколко сезона Борислава Христова накара баскетболните анализатори в САЩ да заговорят за нея. Боби се превърна в реализатор №1 в историята на Вашингтон Стейт с общо 2269 точки.
 
Тя има на сметката си и общо 1066 изиграни минути с екипа на колежанския тим, което е третото най-добро постижение в учебното заведение за всички времена. В добавка, Христова си проправи път и до 11-то място във вечната ранглиста на реализаторите на силната конференция ПАК-12.
 
Номер 1 в драфта очаквано бе избрана 22-годишната звезда на университета в Орегон Сабрина Йонеску, която премина в Ню Йорк Либърти. Йонеску е дъщеря на румънски имигранти и е единствената, която достигна 2000 точки, 1000 борби и 1000 асистенции, както и забележителните 26 трипъл-дабъл. Втора в драфта е Сату Сабали в Далас Уингс, а трета Лорън Кокс, която отиде в Индиана Фивър.
 
Целият драфт се проведе онлайн заради пандемията от коронавирус, като в началото имаше възпоминание за починалите тази година Коби Брайънт и Дейвид Стърн.
 
Комисар Кейти Енгълбърт обявяваше селекцията от дома си в Ню Джърси, като държеше екипите на избраните състезателки.
 
Страхотен Везенков доближи Олимпиакос на една победа от титлата в Гърция (ВИДЕО)

Александър Везенков отново доказа огромната си класа и доближи Олимпиакос до титлата в Гърция

Индиана поведе в плейофа за титлата в НБА

Вторият мач от финалния плейоф е отново в Оклахома в понеделник.

Официално: ЦСКА с нов директор

Тони Дечев става спортен директор на баскетболния ЦСКА

Пини Гершон е новият директор Развитие към Българската федерация по баскетбол

Това обявиха от федерацията

Официално: Ботев (Враца) ще играе в НБЛ

Следващият сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) ще стартира с нов отбор.

Дончич планира да удължи договора си с Лос Анджелис Лейкърс

Очаква се Дончич да подпише тригодишен контракт на стойност 165 милиона долара

Ню Йорк Никс изгони треньора си

Старши треньорът на Ню Йорк Никс Том Тибодо бе освободен от поста си, след като не успя да класира тима за Финалите в Националната баскетболна асоциация.

Нови проблеми за гръцкия баскетбол

Гръцкото правителство и местните власти в Атина бяха готови да подкрепят кандидатура за домакинство на Финалната четворка на баскетболната Евролигата за мъже през 2026 година.

Отложиха третия финал Панатинайкос - Олимпиакос (ВИДЕО)

Причината е насилието в последния двубой