Черно море отново не се даде на Лудогорец и взе точка след гол в добавеното време (ВИДЕО)

Бакари вкара в 92-ата минута за 1:1 на „Тича”

Черно море остана непобеден от Лудогорец през настоящия сезон, след като стигна до равенство 1:1 с гол в добавеното време на Бакари при домакинството си от XXXIII кръг на „А” група.

Първото полувреме на мача, игран във Варна на стадион „Тича, не предложи попадения, макар че всеки от съставите можеше да поведе в резултата.

В 17-ата минута Божилов стреля по диагонала, но капитанът на гостите Влади Стоянов изби в ъглов удар. Малко по-късно отново Божилов опита атрактивен удар със завъртане, топката бе избита в корнер, а след него отново той стреля опасно с глава отблизо, ала националният страж пак се намеси отлично и спаси сигурен гол.

Лудогорец отговори в 27-ата минута, когато Мисиджан се възползва от грешка на Стефан Станчев и изведе Марселиньо на чиста позиция, ала шутът на бразилеца от точката за изпълнение на дузпа бе много неточен и мина високо над вратата.

Пет минути по-късно се стигна и до най-опасната ситуация преди почивката. Йордан Минев бе изведен пред вратарското поле на домакините, преодоля Китанов, но си затвори ъгъла и опита пас към дебнещия на голлинията Мисиджан, който обаче бе изпреварен от Стефан Станчев в последния миг.

До паузата нови голови възможности нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

След почивката нещата не се промениха особено. Лудогорец владееше повече топката, но контраатаките на Черно море изглеждаха далеч по-опасни от постепенните такива на шампионите.

В 63-ата минута хубав удар на Златински от границата на наказателното поле предизвика отлична реакция на Китанов, а отговорът на „моряците” не закъсня.

Той дойде в 70-ата минута, когато Бакари стреля от пряк-свободен удар, а топката леко се отклони от гърба на Влади Стоянов и премина над вратата. Вместо да посочи корнера обаче, главният арбитър отсъди аут и така си навлече гнева на домакинския лагер.

Ключовият момент в срещата дойде в 77-ата минута, когато Мисиджан стреля с глава, а топката срещна разперената ръка на Сашо Александров и реферът посочи бялата точка. Зад нея застана Христо Златински, който стреля в страничната греда, но после топката се търкулна по голлинията и навести мрежата на Китанов. Така Лудогорец поведе с гол от дузпа, а бившият халф на Локомотив (Пловдив) вкара седмото си попадение през кампанията.

Малко преди края на срещата рожденикът Александър Александров се появи в игра за Лудогорец и така се изправи срещу бившия си отбор на „Тича”, но във втората минута от добавеното време той и съотборниците му бяха наказани.

Отбраната на гостите не се ориентира добре при навярно последната атака на Черно море. Топката стигна до резервата Стенли Окоро, който изведе между няколко души Бакари пред вратарското поле, а последният нямаше как да сгреши и подели точките – 1:1.

Така наставникът на гостите Стойчо Стоев остана без победа над „,моряците” в своята треньорска кариера, а преднината на Лудогорец в класирането пред втория Литекс бе стопена на 5 точки. Черно море пък вече има 50 в своя актив и изостава с 20 от разградчани.