Храбър Лудогорец притесни Базел, но в крайна сметка падна с 2:4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" поведоха с 2:1, но допуснаха пълен обрат, Кайсара с червен картон

Българският шампион Лудогорец загуби тежко първия плейоф за влизане в групите на Шампионската лига, след като днес отстъпи с 2:4 на тима на Базел. Срещата се игра на националния стадион "Васил Левски" пред около 15 хиляди зрители.

"Орлите" обаче не могат да се срамуват от представянето си, тъй като в дадени периоди от срещата успяха да надиграят далеч по-именития си съперник. В 83-ата минута пък Жуниор Кайсара получи директен червен картон и ще липсва на Лудогорец в реванша в Швейцария, който е следващата седмица.

Така българският шампион най-вероятно ще отпадне от Шампионската лига, но вече си осигури участие в групите на турнира Лига Европа.

Двубоят започна с по-активна игра на българите, но постепенно гостите изравниха положението на терена и на свой ред притиснаха съперника си.

Още при първата си по-сериозна атака швейцарците излязоха напред в резултата. В 12-ата минута Фрай намери с дълъг диагонален пас в наказателното поле на Лудогорец непокрития Салах, който овладя и с кинжален изстрел с левия крак направи безпомощен Владо Стоянов за 1:0.

След попадението "орлите" се посъбудиха и взеха инициативата, осъществявайки няколко бързи атаки в половината на съперника. Именно при една такава в 23-ата минута Безяк получи пред наказателното поле и задържа топката, след което изведе хитро Марселиньо в пеналта, той напредна и с елегантен изстрел възстанови статуквото - 1:1.

След гола играта се поизравни, а българският шампион продължаваше да тормози противника си с бързи атаки по двете крила. В 37-ата минута Иван Стоянов получи в наказателното поле, освободи си място за удар и стреля с левия крак от малък ъгъл, ала Зомер спаси.

В самия край на полувремето, в даденото от рефера продължение, Иван Стоянов получи на левия фланг и центрира фалцово в наказателното поле на Базел, където Безяк се размина с топката, връхлитащият от задна позиция Абало засече, но покрай вратата.

Гол до края все пак не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Втората част стартира със силен натиск на "орлите", който даде резултат още в 50-ата минута, когато Кайсара центрира остро от десния фланг, бранител на Базел се размина с топката и тя стигна у Иван Стоянов, който шутира от движение и препарира Зомер за 2:1.

Веднага след попадението Базел можеше да изравни след опасен шут на Фрай, който обаче не уцели българската врата. В 57-ата минута пък, Щокер центрира меко в пеналта на Лудогорец, където Сио засече отблизо с глава, но Владо Стоянов показа блестящ рефлекс и спаси.

120 секунди по-късно натискът на Базел даде резултат, след като Салах бе изведен елегантно очи в очи с Владо Стоянов и технично пусна топката покрай българския страж за 2:2.

Само 5 минути след това швейцарците стигнаха до пълен обрат. Тогава След неразбирателство в отбраната на Лудогорец, Сио получи топката, напредна и с точен удар в десния ъгъл покачи на 3:2.

Българите опитаха отново да стигнат до равенството в 70-ата минута, когато Иван Стоянов качи топката на главата на Марселиньо от фаул, но непокритият бразилец отблизо с глава не успя да уцели вратата на Базел. 180 секунди след това топката попадна в Барт след грешка на бранител на гостите, но ударът на бранителя бе неточен.

В 79-ата минута пък Владислав Стоянов отново остави своите в мача с ново страхотно спасяване, този път след изстрел отблизо на Салах.

Точката на спора бе сложена в 83-ата минута, когато Салах овладя дълъг пас в половината на "орлите", надбяга Минев и принуди Кайсара да го спъне в пеналта си - червен картон за бразилеца и дузпа за Базел, която бе реализирана хладнокръвно от Шеер за 4:2.

До края на мача повече голове нямаше и така Лудогорец загуби първия плейоф за влизане в групите на Шампионската лига от Базел с 2:4. Реваншът в Швейцария е следващата седмица.