Кешеру: Сменям титла с Лудогорец за добро представяне на Евро 2016

Кешеру: Сменям титла с Лудогорец за добро представяне на Евро 2016

И Кешеру, и Препелица се надяват да попаднат в сметките на румънския отбор за финалите във Франция

Нападателят Клаудиу Кешеру заяви без никакви при­теснения пред медиите в ро­дината си, че ще замени титла с Лудогорец за излиза­не на Румъния от групата на предстоящото европейско първенство във Франция. Стрелецът и съотборникът му при разградчани Андрей Препелица дават всичко, за да са част от избраниците на националния селекционер Ангел Йорданеску. На въпрос „Какво предпочиташ - тит­ла с Лудогорец или излизане от групата с Румъния" Кешеру отвърна:

„Този въпрос е много труден. Има две неща, кои­то желая много силно. Искам да бъда част от състава за европейското първенство, но и да играя в Шампионска­та лига. Въпреки това на европейско първенство не се класираш всеки ден, докато с клубния си отбор можеш да печелиш трофеи всяка годи­на. Така че в крайна сметка надделява националният ин­терес. Давам титла за изли­зане, участие и добро пред­ставяне във Франция", кате­горичен бе Кешерю пред Digisport.ro.

Преди няколко месеца румънецът си постави цел да стане голмайстор в А група, с което да убеди селекционера Ангел Йорданеску да го включи в разширения списък на родината му за финалите във Франция. В момента той има 10 гола в елита на Бълга­рия, като дели първото място в подреждането с Данило Асприя. Колумбиецът оба­че няма да може да увеличи головата си сметка, тъй ка­то бе продаден от Литекс в тима от ОАЕ Ал Аин. Така на практика най-близо до Кеше­рю е звездата на Черно море Матиас Курьор, който има 7 точни изстрела.

Съотборникът му Андрей Препелица също е обхванат от мисълта да играе на Евро 2016. Той споделя също, че със силно представяне в Лудогорец ще успее да впечат­ли селекционера.

„В момента се намираме в подготвите­лен период с тежки трени­ровки. Затова се замисляш за какво точно работиш, какво можеш да постигнеш и какво искаш от живота. В ума ми веднага изникват две неща - да спечеля титлата с Лудо­горец, но също така да бъда част от състава на Румъния на Евро 2016", заяви Препели­ца.

Халфът доста ще трябва да се потруди, тъй като след завръщането на Георги Дерменджиев на треньор­ския пост в Разград се пре­върна във втори избор за партньор на Дяков след бра­зилеца Лукас Саша.

Беласица привлече бразилец

Винисиус Санчес пристига от Ибрашима

Фратрия се подсили с халф

От Добруджа

Абонаментната кампания на Левски върви ударно

"Сините" са похвалиха, че са продали 3000 абонаментни карти

Приключи лагерът на Локомотив София в Дряново

"Железничарите" се завърнаха в столицата

Новият собственик на Ботев (Пловдив) благодари на Илиян Филипов и Иван Демерджиев

„Предстои ни много работа“

Официално: Ботев Пловдив задържа национал

Николай Минков ще продължи да играе за "канарчетата"

Левски ще почете Гунди и Котков

"Сините" ще поднесат цветя по повод 54-та годишнина от трагичната гибел на легендарните футболисти

Напрежение в Локо (Пд) – двама готвят бягство, един е почти в бедствено положение

Играчи надушват капан на ръководството

Левски срещу Монтана в Правец, Рилдо блести след трансфера

Всички в „синия“ лагер били впечатлени от раздаването на бразилеца