Левски изяде „шоколадите” – 5:0 (видео)

Тасевски се върна с гол за „сините”, Кривия вкара два дебютни, а Миро Антонов продължи силните игри, отбелязвайки в трети пореден мач

Отборът на Левски продължи възходящата си линия, след като спечели трети пореден мач в първенството на „А” група. „Сините” очаквано нямаха проблеми при домакинството на опашкаря Спортист (Своге) и взеха категоричен успех с 5:0 на своя стадион „Георги Аспарухов”, като по този начин доближиха само на точка третия ЦСКА, който играе утре срещу Миньор.

Два гола на Миро Антонов през първата част дадоха комфортна преднина за Левски. Веднага след подновяването на играта Сашо Александров – Кривия отбеляза дебютното си попадение след завръщането си на „Герена”. После резервата Тасевски, който се появи за първи път през пролетта, се разписа за 4:0, а крайното 5:0 оформи Александров с нов гол в негов стил.

Левски имаше само териториално превъзходство в началото на срещата, като в действията на „сините” явно личеше подценяване. Най-активен в тези минути бе Димитър Телкийски, който сновеше по десния фланг и бе в основата на всяка по-сериозна атака на Левски. Чак в 20-ата минута домакините създадоха първата си по-сериозна опасност, когато удар с глава на острието Миро Антонов мина съвсем близо до вратата на Кючуков.

При втория си опит дошлият именно от Своге нападател не сбърка. Ново центриране бе засечено по отличен начин от ръстовия футболист и топката се озова в мрежата. Така Антонов реализира в трети пореден мач.

Попадението даде настроение у левскарите, които продължиха натиска си. Първо Йовов пробва рефлекса на Кючуков от границата на наказателното поле, а после Антонов пропусна страхотен шанс, след като се озова сам срещу стража на Спортист при центриране на Телкийски, но стреля в аут.

Левски удвои своята преднина в 35-ата минута. Вратарят на гостите Кючуков имаше основен принос за попадението, след като не изчисти добре топката на границата на наказателното поле и тя му бе открадната от Антонов, който реализира втория си гол в мача на празна врата.

До почивката Илиев можеше да си отбележи автогол, но този път стражът на Спортист бе на мястото си и спаси.

Четири минути след подновяването на играта Левски направи преднината си класическа. Сашо Александров отбеляза първия си гол след завръщането си на „Герена”. Той бе изведен сам срещу вратаря и с майсторски удар покрай него направи 3:0.

В 56-ата минута на терена за „сините” се появи Дарко Тасевски, който досега лекуваше контузия, получена на подготвителния лагер през зимата в Кипър.

„Сините” продължиха да се забавляват със своя съперник и в 62-ата минута Телкийски нацели страничната греда, след като бе изведен от Миро Антонов в наказателното поле. Две минути по-късно Тасевски също не пропусна да се запише сред голмайсторите. Той бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране на Александров и с глава порази вратата на гостите – 4:0.

Македонецът пропусна добра възможност преди Александров да оформи крайното 5:0 в последната минута с техничен прехвърлящ удар.

Така Левски събра 46 точки на 4-ата позиция в класирането, само на 1 зад лидера ЦСКА, който играе утре срещу Миньор на стадион „Локомотив” в столицата. Спортист на практика няма шансове за оставане. Новакът заема 15-ата, предпоследна позиция с 13 точки, на 8 от спасителния бряг.