Левски уреди таран от Сенегал (ВИДЕО)

Левски уреди таран от Сенегал (ВИДЕО)

23-годишният Баба Мамаду Ндиайе - Бебето в родината си изкарвал пари като продавач по улиците, сега ще взима 100 бона годишно

Левски е близо до привличането на нападател от Сенегал. „Сините” са уредили привличането на тарана Баба Мамаду Ндиайе, по прякор Бебето. Той идва от унгарския Кечкемет, който остана без лиценз и играчът идва със свободен трансфер.

100 000 евро годишна заплата чака новата деветка в Левски. Иначе африканецът имаше договор до юни 2016-а с унгарците, пише "Труд".

Левски ще направи още 5-цифрени разходи в евро за мениджърския екип, който води футболиста, както и за т.нар. „пари на ръка" за подписа на играча. Заплатата на Бебето ще е най-високата в клуба, който сви още харчовете напосле­дък.

За сравнение - годишното възнаграждение по втория договор на Гара Дембеле, последната бляс­кава деветка на Левски, бе 200 000 евро през 2011-а.

Бебето е на 23 години, а в Сенегал е изкарвал пари като продавач по улиците. През 2009-а отива в школа­та на италианския Терамо. От февруари 2010-а играе без гол в Джулиянова, в третото ниво на калчото. През септември 2011 -а оти­ва в Лугано - 5 мача, без да вкара. Следва полусезон под наем през пролетта на 2012-а в унгарския Капошвар (9 двубоя, 5 гола). И отново в Лугано с 23 мача и 2 попадения за сезон и половина. За 1 г. и 6 месе­ца в Кечкемет има 38 шампионатни двубоя и 11 гола. 

Славия чака нов защитник от Коморските острови

Ертан Томбак е напуснал Славия с обяснението, че прекратява футболната си кариера.

Класен французин се завърна в Лудогорец

Вижте подробности

Решават за дубъла на Ботев Пд в четвъртък

ЗС на БФС в Пловдив ще реши в четвъртък какво да прави с дубъла на Ботев Пловдив.

Руи Мота прави промени за реванша с Динамо Минск

Треньорът на Лудогорец Руи Мота ще промени състава за реванша с Динамо Минск от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

ЦСКА вдига Ето’о за „Колежа“

Един от основните футболисти на ЦСКА – Джеймс Ето’о, ще бъде на разположение на Душан Керкез за официалния му дебют начело на армейците.

Веласкес гласи изненадващ ляв бек за реванша

Треньорът на Левски Хулио Веласкес работи по няколко варианта на титулярна единайсеторка за реванша срещу Апоел Беер Шева от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Саймън Йейтс взе победата в десетия етап от Обиколката на Франция

В Деня на Бастилията организаторите заложиха изключително тежък етап за участниците

Левски продава една от звездите си

"Сините" гласят трансфер на Майкон

Официално: Левски продаде Ел Джемили

Халфът ще играе в Катар