Лудогорец превзе и Лаута преди сблъсъка с Базел (+ВИДЕО)

Мишел Платини донесе успеха с 1:0 с дебютния си гол за шампионите, 7 от 7 за Стойчо Стоев

Лудогорец победи Локомотив (Пд) с 1:0 като гост в едно от дербитата на 5-ия кръг на А група. Мишел Платини донесе победата с първия си гол с екипа на шампионите в края на първата част, а „смърфовете” изпуснаха да изравнят след паузата. Това бе седми пореден успех за Стойчо Стоев в седмия му мач начело на Лудогорец и запази 100-процентовия рекорда на новия наставник.

Лудогорец вече има 12 точки след 5 изиграни мача и заема второ място в шампионата след изненадващия лидер Любимец. Новаците също имат 12 точки, но биха шокиращо шампионите на старта в прекия мач.

В Пловдив Стоев съхрани силите на част от титулярите си и даде шанс на Абало, Ернандес и Платини да започнат от първата минута.

Треньорът на Базел Мурат Якин лично бе заел място в трибуните на Лаута, за да наблюдава играта на „орлите” преди първия плейоф в Шампионска лига.

Началните минути бяха за „черно-белите”, които създадоха първите опасни ситуации. Тунчев надскочи всички в наказателното поле, но стреля над вратата, а после Здравко Лазаров добре си спря в наказателното поле, само за да види как Шоко блокира удара му.

Последва удар на Ешпиньо под гредата, но Йордан Господинов успя да избие в корнер. Ешпиньо пробва да изненада Господинов от над 30 метра, но топката профуча над вратата.

Халфът на Лудогорец с номер 8 беше много активен. Ернандес и Кайсара създадоха хаос в пеналта на Локомотив, топката стигна до Ешпиньо, който имаше време да се прицели, но шутира над целта.

Камбуров остана под добро центриране на Здравко Лазаров от пряк свободен удар, а пред другата врата Йордан Тодоров направи самоотвержен шпагат и изби удар на Кайсара.

Удар на Ернандес беше блокиран и изглеждаше, че полувремето върви към 0:0, но тогава гостите нанесоха решаващия си удар.

Шоко и Мишо Александров направиха отлично двойно на десния фланг, Шоко центрира ниско на първа греда, а Платини със шпагат прехвърли излезлия да го посрещне Йордан Господинов за 1:0. Това бе първото попадение на Платини с екипа на шампионите.

Втората част започна с атрактивна, но неефективна ножица на Кайсара и немислим пропуск на Платини.

Кайсара центрира перфектно за Мишел Платини на задната греда, но от 2-3 метра бившият нападател на ЦСКА необяснимо извади встрани покрай гредата, вместо да отбележи.

Следващите минути бяха изцяло за Локомотив. Страхотна комбинация на „смърфовете” разпиля защитата на шампионите, Камбуров чукна за Ндайе в наказателното поле, но изстрелът му бе спрян.

Последва уникален карамбол пред вратата на Лудогорец, но завършващият удар мина малко над вратата. Александър Тунчев засече с глава центриране от корнер, но топката кацна на мрежата над вратата.

Лудогорец имаше своите шансове да удвои. Кайсара остана очи в очи с вратаря отляво в 73-ата минута, но пусна по земя покрай вратата.

Новото попълнение Върджил Мисиджан влезе в игра след час игра и имаше уникален шанс да се разпише 12 минути преди края. 20-годишният холандец беше изведен сам срещу вратаря, опита да пусне между краката му, но Господинов спаси с един крак.

До края Локомотив не успя да стигне до изравнителен гол и шампионите си тръгнаха с 3 точки от Лаута.