Кондиционният специалист на ЦСКА Томас Нойберт готви отбора за новия сезон с куп разнообразни и иновативни методи. Тимът тренира двуразово в Австрия, като сутрин се работи основно с Нойберт, а следобед Христо Янев набляга на тактиката.
Някои от най-интересните тренировки, които немският специалист вкара в отбора, включват елементи от американския футбол. При тях играчите застават по двойки един срещу друг и се борят, докато някой от тях загуби равновесие. Нойберт работи също и върху бързината и издръжливостта на играчите. Отборът е много доволен от методите на немеца, като половината от футболистите го познават добре - те се подготвяха с него в Литекс през есента на 2015 г. Тогава Нойберт бе част от щаба на Лауренциу Регекампф.
Христо Янев също готви много сериозно тима за новия сезон в А група. В следобедните часове футболистите упражняват редица специфични разигравания, с което постоянно се подобрява синхронът в отбора. Тренировките дадоха доста бърз ефект, който си пролича още във втората контрола с Легия (1:0). За да реализират своя гол, армейците проведоха атака като по учебник с контра по лявото крило, прехвърляне на топката на другия фланг и завършващ удар с глава на Арсенио. ЦСКА демонстрира и други добре заучени атаки, с което загатна за доста сериозно ниво.
Отборът е отседнал в хотел "Кристал" в австрийското градче фюген, което се намира в западната провинция Тирол.
Нойберт подготвя ЦСКА-София с американски футбол
