Опоку от Левски: Ще накараме светът да заговори за нас

Опоку от Левски: Ще накараме светът да заговори за нас

В клуба са събрани играчи, които горят да докажат, че са от най-висока класа

 

Новото попълнение на Левски Агиеманг Опоку говори пред „Тема Спорт".

Опоку, дойде в Бълга­рия и мина медицински тестове с Лудогорец, а само няколко дни по-късно подписа с Левски? Как се стигна до този изненад­ващ обрат?
- Трябва да попитате мениджъра ми. Той ме от­веде в Лудогорец, но после ме отзова. Каза ми, че ще премина в Левски. Така че не ме питайте за пари, за други работи. Постоянно се пише, че не съм играл една година заради конту­зия. Моля първо да ме ви­дите на терена, а след това да коментирате за мен.

Как се чувстваш, след като прекара вече една седмица с отбора на Левс­ки?
- Изключително добре. Футболистите са много приятелски настроени, приеха ме добре. Треньорс­кият щаб също. Усещам, че държат на мен. Говорят ти спокойно, обясняват ти, а когато направиш ня­каква грешка, не тръгват да ти се карат. Това озна­чава, че ме искат в съста­ва си. Диалозите, които провеждаме, са много про­дуктивни.

Какво успя да научиш досега за Левски?
- Знам, че е един от от­борите, който има изклю­чително много титли в България. Идвам в голям клуб, който иска да печели винаги купи. Това е добре.

Значи вече си наясно с целите на отбора. Мис­лиш ли, че Левски ще ус­пее да се класира в групите на Лига Европа?
- Вярвам, че ще успеем, тъй като виждам, че коле­гите ми в отбора и трень­орите са сериозни хора. Всички ние даваме най-доб­рото от себе си. Така че ако късметът и Господ са с нас, мисля, че ще се получи. Знам, че през този сезон ще трябва да вземем и титлата, тъй като в пос­ледно време тя убягва на тима. Мисля, че този път ще успеем. Прави се нов екип, който може да има успехи.

Звучиш доста убедено.
- Всички в Левски са доб­ри играчи и определено ни­кой няма да се почувства добре, ако не успеем да се класираме в групите на Лига Европа. Но в момен­та не мисля за това, а как ще успеем. Вярвам, че ще се класираме, тъй като както споменах вече, от­борът разполага с играчи, които горят да се дока­жат. Че са от висока кла­са. Желаят да направим нещо значимо, за да може хората по света да ни ви­дят и заговорят за нас.

Разкажи нещо за себе си. Сочен си за много го­лям талант.
- Какво по-точно ви ин­тересува? Всичко около мен е футбол. Започнах ка­риерата си в родния ми град Обуаси, където заиг­рах в местния отбор. По­казах добри качества и ме приеха в Ашанти Сокър Академи. През 2005 година взех участие на Купата на Африканските нации за юноши до 17 години. Тур­нирът се проведе в Гам­бия, а аз бях на ниво. Зато­ва през същата година взех участие и на светов­ното първенство, което се проведе в Перу. След това се завърнах в Гана и поиграх още малко за Ашанти. После бях транс-фериран в тунизийския Сфанксиен. Играта ми потръгна, редовно бях ти­туляр. Участвахме в тур­нира за Купите на носите­ли на купи в Африка и спе­челихме надпреварата. Веднага след този успех бях закупен от катарския Ал Сад, като същевремен­но заиграх за националния отбор до 20 години. През 2009 година бях част от тима, който спечели све­товното първенство в Египет. След това логично бях преместен в първия отбор. Но въпреки това не можех да повярвам, че съм част от Черните звез­ди (б.а. - така наричат на­ционалния отбор на Гана), бях изключително щаст­лив. Достигнахме до фина­ла за Купата на Африканс­ките нации. За жалост за­губихме от Египет с 0:1. Това е накратко футбол­ната ми история. От Ка­тар пък пристигнах в България. Дано ми предстоят много добри мигове тук с Левски.

Какво си спомняш от финалите за Купата на Африканските нации и световното първенство за юноши?
- Беше неописуемо. Все пак станах световен шам­пион за младежи. Но Еги­пет ми донесе не само ра­дост. Година по-късно се почувствах едновременно много щастлив и много тъжен, защото участвах на финала с мъжете срещу тази страна, но го загубих­ме. Бяхме по-добрият от-бор във финалния мач, но паднахме нещастно.

Сигурно можеше да се похвалиш, че си играл с много големи футболис­ти?
- (смее се) Така е. Играл съм рамо до рамо с Джон Менса, Джон Пейнсил, Съли Мунтари, Стефан Апиа. Всички ги знаете. Но ме е яд, че не можах да блесна на Мондиала в Южна Африка. Контузих се и го про­пуснах. А отборът достиг­на до четвъртфинал и бе на крачка от полуфинал, но загубихме нещастно с дузпи от Уругвай.

 

Дунав тръгна за последния си мач за сезона с нов автобус

Отборът на Дунав замина за последния си мач за сезона с нов автобус, съобщиха от русенския клуб.

Динев на полуфинал в Сърбия

Динко Динев се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Ботев Пд изгони директор

Ботев (Пловдив) освободи Георги Манолов, който отговаряше за работата на клуба с криптовалутата Биткойн, съобщиха от ръководството на “жълто-черните” във Фейсбук.

БФС глоби ЦСКА с над 5000 лв, Лудогорец плаща 2000

Българският футболен съюз наложи глоби в общ размер на 7300 лева на Лудогорец и ЦСКА след финала за Купата на България, който се игра вчера на националния стадион “Васил Левски“.

Каролин Гарсия прекратява кариерата си в тениса

Френската състезателка Каролин Гарсия изненадващо обяви края на кариерата си в тениса в петък в социалните мрежи, написа вестник "Уест Франс".

Спарта Ротердам иска защитник на Левски

Спарта Ротердам ще се опита да привлече защитника на Левски Келиан ван дер Каап за заместник на напускащия клуба Майк Еердхойзен, съобщава изданието vi.nl.

Левски се разделя с Фабио Лима?

Бразилското крило на Левски Фабио Лима така и не успя да се наложи в състава на "сините".

ЦСКА обеща на феновете си: Клубът ще бъде там, където заслужава!

От клуба публикуваха емоционален пост в социалните мрежи

Хебър взел пари от Крумовград за победата над Ботев Враца

Става въпрос за шестцифрена сума, дошла по линията Крумовград - Пазарджик.