Стоимирович, Трайков и Платини готови за Пирин

Стоимирович, Трайков и Платини готови за Пирин

Кадровите проблеми пред наставника на Черноморец (Бургас) Димитър Димитров намаляха, след като трима от основните футболисти, вече са излекувани от контузиите, които ги преследваха в последните седмици.

Кадровите проблеми пред наставника на Черноморец (Бургас) Димитър Димитров намаляха, след като трима от основните футболисти, вече са излекувани от контузиите, които ги преследваха в последните седмици.

Най-дълго от състава отсъства Стефан Трайков, който получи неприятно разтежение в мача със Спартак Варна и пропусна повече от месец. Трайков вече е напълно възстановен и се очаква утре да излезе като титуляр за бургаския тим.

Сръбското крило Александър Стоимирович вече не чувства болки в корема, които го извадиха от игра за двадесет дни. Нападателят прави много силен сезон със синия екип и неслучайно се превърна в един от най-следените играчи на "Черноморец" през есента.

Не е изключено в мача срещу Пирин на трибуните на стадион "Христо Ботев" отново да има емисари, които следят изявите на играча под лупа, след силните му изяви през есента.  Както е известно, ръководството на Черноморец (Бургас) обяви цена от 1 200 000 евро за играча.

Мишел Мескита-Платини също е в групата за мача с Пирин и има всички шансове да започне двубоя  като титуляр. Той тренира на пълни обороти от средата на миналата седмица и според треньорския щаб няма да има проблеми да участва в мача.

Все пак двама от играчите, които също започваха като титуляри мачовете през сезона ще отсъстват от тимовия лист. Ванчо Траянов, който изигра пълни 90 минути и получи много добри отзиви за играта си в македонския национален отбор срещу Черна гора, има да изтърпява наказание от още един мач.

Той обаче ще играе в последния есенен кръг срещу тима на Вихрен Сандански в Бургас. Не така стоят нещата с Дуду, който е аут до края на есента. Той получи силно навяхване на глезена в двубоя с "Левски" и ще трябва да почива поне още две седмици, преди да поднови пълноценни занимания.

Сутринта футболистите на Димитър Димитров направиха тренировка на стадиона в Кюстендил, като акцента падна върху отиграването на заучени и статични положения в двете фази - атака и защита.  

Днес по обяд групата от 20 футболисти на Черноморец Бургас пристигна в Благоевград и се настани в хотел "Езерец". Там футболистите се засякоха с волейболния Лукойл Нефтохимик, който играе в Дупница и пожелаха успех на съгражданите си.

Бронзовите медалисти и носители на купата на България от своя страна пожелаха на футболистите, три точки в утрешния сблъсък с Пирин-Благоевград.
Легендата Красьо Зафиров: Ветераните на Спартак Вн застават зад Павлин Николов

Ветераните на Спартак Варна застават изцяло зад г-н Павлин Николов и подкрепят неговото предложение за дългосрочната издръжка на клуба

Илиан Илиев извика дебютант за мача с Гърция

Младежкият национал Росен Божинов бе повикан в състава на мъжкия национален отбор и ще отпътува с тима за о-в Крит

Левски очаква оферти за футболистите си най-късно до 15-ти юни

Ръководството на "сините" иска групата да е концентрирана преди началото на подготовката

Иван Дюлгеров: Вменяват ми нарушение, каквото не съм извършил

Вратарят на ЦСКА излезе с официална позиция

Джеймс Ето'о се контузи в контролата на Камерун срещу Уганда

Футболистът на ЦСКА Джемс Ето'о предизвика тревога още в началото на контролата срещу Уганда

Славия връща наш талант, който играе в Ювентус

Славия ще привлече 18-годишния български талант Марсел Бибишков, син на бившия футболист Крум Бибишков

Лудогорец плаща 1.1 милиона евро, за да задържи Ерик Маркус

Лудогорец ще откупи крилото Ерик Маркус срещу сериозна сума

Зингаревич продължава да търси начини да продаде Ботев Пловдив

Бъдещето на Ботев Пловдив е поставено под сериозна въпросителна, след като неяснотите около клуба са много

ОФИЦИАЛНО: Черно море продаде нападател в Бразилия

Черно море реализира първия си силен изходящ трансфер това лято