България с добра подиум тренировка преди СК по художествена гимнастика

България с добра подиум тренировка преди СК по художествена гимнастика

Световната купа започва утре в 11.00 часа с квалификациите при жените с обръч и топка

Българският отбор направи много добра подиум тренировка преди Световната купа по художествена гимнастика, която започва утре в "Арена Армеец".

Новият ансамбъл на България изпълни композициите с пет обръча и три ленти/две топки, но грациите допуснаха грешки.

Боряна Калейн и Стилияна Николова показаха четирите си съчетания. Калейн игра доста добре и без груби грешки, но Николова, която дебютира в състезанието, имаше няколко изпускания на уреди.

"Понякога подиум тренировките са много по-тежки от самото състезание. Момичетата играят четири съчетания едно след друго в много бързо темпо. Доволна съм от подиум тренировката", това заяви Бранимира Маркова -  главен  селекционер на националния отбор по ходожествена гимнастика - индивидуално (жени).

Световната купа започва утре в 11.00 часа с квалификациите при жените с обръч и топка. Калейн и Николова са в трета група с начален час 14.10. Около часа по-късно завършват изпълненията на първите два уреда. От 17.00 часа е церемонията по откриването на световната купа. Официален гост на състезанието ще е президентът на Международната федерация по гимнастика Моринари ватанабе. 

От 17.30 до 18.00 часа ансамблите ще покажат композициите си с пет обръча. В София има само шест отбора - Германия, Гърция, Испания, Франция, България и Япония.

Саймън Йейтс оглави класирането и е на крачка от триумф на „Джирото“

Британецът спечели предпоследния XX етап и е на победа от крайния успех

Филип Янев: Съдиите можеха да дадат по-висока оценка за първия прескок

Каквото се изискваше от Валентина Георгиева, тя го направи

Гергана Павлова и Рая Пашова с бронз на турнир по бадминтон в Германия

Гергана Павлова и Рая Пашова завоюваха бронзов медал на двойки жени на международния турнир по бадминтон в германския град Бон.

Французин спечели кралския XIX етап на „Джирото“

Лидерът Исак Дел Торо запази аванса си в колоездачната Обиколка на Италия

Втори спорт се обедини благодарение на министър Пешев

Българска федерация по автомобилен спорт (БФАС) и Автомобилна федерация на България (АФБ) подготвят меморандум за сътрудничество.

Наши бадминтониски на четвъртфинал в Бон

Гергана Павлова и Рая Пашова се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон в германския град Бон.

Кристиан Василев е на финал на Европейското по гребане в Пловдив

Кристиан Василев се класира за финал на скиф на Европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив.

Рекорден брой плувци в седмото издание на "Златоперки"

Рекорден брой плувци ще участват в седмото издание на "Златоперки" - едно от най-любимите състезания на българските таланти в плуването.

Нико Денц спечели XVIII етап на „Джирото“

Лидерът Дел Торо завърши с основната група 18-ия етап на колоездачната обиколка на Италия