Българка с бронзов медал и плуване за историята в САЩ

Българка с бронзов медал и плуване за историята в САЩ

Вижте какво направи Диана Петкова

Най-добрата българска плувкиня Диана Петкова записа още две забележителни постижения в кариерата си, след като се окичи с медал от университетското първенство на САЩ (NCAA), а нейният отбор Алабама завърши четвърти. Това е най-доброто класиране в историята на висшето учебно заведение в шампионата на Първа дивизия. Досегашното върхово беше пето място – 1983 и 2021 г.

В Атланта Диана Петкова стартира от първи пост на щафетата 4 по 100 ярда св. стил, спечелила бронза с 3:09,07 мин. Времето е нов рекорд на Университета на Алабама. Шампион е Вирджиния с 3:06,91 мин.

Петкова остана на 13 стотни от финал „Б“ на 100 ярда св. стил. Плуването от 48,27 секунди в подборните серии отреди на пловдивчанката 20-о място.

На 100 ярда бруст олимпийката е 25-а (59,70), а на 200 м съчетано 48-а (1:58,41 мин.)

За втора поредна година шампион при жените е университетът на Вирджиния.

Първенството на Първа дивизия при мъжете е отново в Атланта и ще се състои от 23 до 26 март. Силни плувания в него се очакват от Антъни Иванов (Вирджиния Тех).

България е фаворит за златните медали на европейското на грациите

336 състезателки от 39 държави ще участват на Европейското първенство по художествена гимнастика в Талин

Ивет Горанова с престижна световна награда

Българката спечели наградата Grand Winner на Световната карате федерация

Нови два рекорда на Европейското по гребане в Пловдив

Още две най-добри времена на Европейски първенства бяха подобрени във финалния ден от шампионата в Пловдив.

Българин със сребро от Европейското по фехтовка за ветерани в Пловдив

Петър Тошков завоюва сребърен медал на шпага във възрастова група над 50 години

Кристиан Василев: Чувствах се невероятно пред родна публика!

Българинът коментира петото място на Европейското първенство по гребане в Пловдив

В Пловдив: Кристиан Василев пети във финала на Европейското по гребане

Най-добрият български гребец Кристиан Василев завърши на пето място във Финал А в дисциплината скиф

Саймън Йейтс оглави класирането и е на крачка от триумф на „Джирото“

Британецът спечели предпоследния XX етап и е на победа от крайния успех

Филип Янев: Съдиите можеха да дадат по-висока оценка за първия прескок

Каквото се изискваше от Валентина Георгиева, тя го направи

Гергана Павлова и Рая Пашова с бронз на турнир по бадминтон в Германия

Гергана Павлова и Рая Пашова завоюваха бронзов медал на двойки жени на международния турнир по бадминтон в германския град Бон.