БРАВО! Сребро за Боряна Калейн на Европейското по художествена гимнастика (ВИДЕО)

След 27 години България има отново медал в многобоя, радва се Красен Кралев

Боряна Калейн извоюва сребърен медал в многобоя на Европейското първенство, което се провежда във Варна.

Българката събра актив от 107.625 и така изпревари с 3 десети една от основните си конкурентки - Дина Аверина, а нейната сестра близначка - Арина Аверина, спечели златото. Досегашната европейска шампионка - Линой Ашрам (Израел), остана на четвърто място.

Калейн се представи много силно в днешния финал, а драмата беше пълна. Тя игра с последен стартов номер на бухалки, оценката й се забави, но след като стана ясна й отреди второто място в крайното класиране.

Боряна стартира с лента, а за колоритната си композиция получи 24.500. Последва феноменално изпълнение на обръч, като благодарение на силната си игра Бубето впечатли с оценка от 27.775.

Втората българка Катрин Тасева зае седмо място с 98.850 точки (24.800 обръч, 25.900 топка, 25.700 бухалки и 22.450 лента). Тя допусна по-сериозна грешка на обръч.

Уникалното постижение на Боряна беше отбеляздано от Красен Кралев. Бившият министър на спорта я поздрави за първия медал в многобоя, който българка печели от 27 години насам.