Кавендиш с втора етапна победа в "Тур дьо Франс" (ВИДЕО)

Кавендиш с втора етапна победа в "Тур дьо Франс" (ВИДЕО)

С "жълтата фланелка" остава холанецът Матю ван дер Пул

 Марк Кавендиш от отбора на "Декьонинк-Куик Степ" спечели шестия етап от Обиколката на Франция и постигна втора етапна победа в тазгодишното издание на "Тура". Британецът  измина разстоянието от 160,6 километра от Тур до Шатору за 3 часа, 17 минути и 36 секунди, като измъкна успеха с мощен финален спринт. 

 
36-годишният Кавендиш използва огромния си опит, за да постигне третата си победа в кариерата в Шатору и общо 32-рата етапна в "Тур дьо Франс", като така се доближи само на две от легендата Еди Меркс, който има 34. 
 
Втори зад Кавендиш с равно време завърши белгиецът Яспер Филипсен от "Алпесин-Феникс", а трети остана французинът Насер Буани от "Аркеа". 
 
Днешният равнинен етап, който премина през долината на река Лоара, не предложи размествания на върха в генералното класиране. С "жълтата фланелка" остава холанецът Матю ван дер Пул от "Алпесин-Феникс" с аванс от 8 секунди пред словенеца Тадей Погачар ("Обединени арабски емирства") и 30 секунди пред "Йъмбо-Висма". 
 
В класирането по точки при спринтьорите начело остава Кавендиш със 148 точки. Втори със 102 точки е Филипсен, а Буани има 99. 
 
В утрешния седми етап на участниците им предстоят колосалните 249,1 километра от Виерзон до Льо Крус, като това е най-дългият етап в "Тур дьо Франс" за последните 20 години.
 
Министър Иван Пешев награди медалистите за България от Световното първенство по калистеника

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев награди с почетни плакети състезателите по калистеника (стрийт фитнес), които завоюваха медали за България на Световното първенство в София.

България приема Европейското първенство по рафтинг

За първи път България ще бъде домакин на Европейското първенство по рафтинг.

Уникална Стилияна Николова с три европейски титли (ВИДЕО)

Страхотна Стилияна Николова спечели три титли от Европейското първенство художествена гимнастика в Талин (Естония)! 

България с пълни квоти за Световното по художествена гимнастика

България спечели пълен комплект квоти за индивидуалната надпревара при жените на Световното първенство по художествена гимнастика в Бразилия.

Австралиец се надява допингираните да вдигнат наградните фондове в плуването

Австралийският плувец Кайл Чалмърс заяви, че няма право да критикува колегите си, които са решили да се състезават в новосъздадените Игри за допингирани, но се надява, че световната федерация по плувни спортове (World Aquatics) ще увеличи наградните фондове за "чистите" атлети.

Втора европейска титла за Стилияна Николова

Стилияна Николова спечели златен медал на финала на топка на 41-о Европейското първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин.

Европейска титла за Стилияна Николова на обръч

Стилияна Николова спечели златен медал на финала на обръч на 41-о Европейското първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин.

Падна световният рекорд на 400 м свободен стил при жените

Съмър Макинтош счупи световния рекорд на 400 м свободен стил за жени и спечели титлата на изпитанията по плуване в Канада с 3 мин. 54,18 сек.

Страхотно: Българи на полуфинал след успех над водачите в схемата в Свети Влас

Механджийски и Калчев победиха Немец и Петруф на турнира по плажен волейбол