ММС с младежко изложение и фестивал в Бургас в Международния ден на младежта

ММС с младежко изложение и фестивал в Бургас в Международния ден на младежта

Темата тази година е „Да преобразим нашия свят“

По случай Международния ден на младежта – 12 август, Министерството на младежта и спорта организира младежко изложение и фестивал на цветовете. Домакин на събитията е Община Бургас, като всички дейности през деня ще се проведат в Морската градина.
 
Темата тази година е „Да преобразим нашия свят“ с фокус върху Цел №4 от Целите за устойчиво развитие 2030 - „Oсигуряване на приобщаващо качествено образование и насърчаване на възможностите за учене през целия живот за всички“.
 
12 август е обявен за Международен ден на младежта от ООН през 1999 г. В България за първи път датата се отбелязва официално през 2007 г. Международният ден на младежта дава възможност на държавите по света да разгърнат потенциала на младите хора, да отбележат техните постижения и да планират начини за по-доброто им включване в развитието и прогреса на обществото.
 
Денят предоставя уникалната възможност за това младите хора да бъдат интегрирани в процеса на вземане на решения на глобално, национално и местно ниво. 
 
Програма:
 
17,00 ч. - Младежко изложение „Да преобразим нашия свят“ (Морска градина – Пантеона)
 
- Можеш да научиш много полезни за теб неща; 
- Да се информираш за дейността на младежки организация от цялата страна;
- Да се включиш в интерактивни занимания на място 
 
20,00 ч. – Фестивал на цветовете (Морска градина – Пантеона)
 
Идеалният завършек на един летен ден, изпълнен с радост, веселие, пъстрота, изненади и младежки дух. За доброто настроение на цветния празник специален гост ще бъде българския диджей Double D.

 

Мицин със сребро на Европейското първенство в Сърбия

Турнирът е за мъже и жени до 23 години

Допълнителни 6.8 млн. лева за спорт осигуриха ММС и БСТ

Допълнителни 6.8 млн. лева в подкрепа на българския спорт осигуриха Министерството на младежта и спорта (ММС) и Българският спортен тотализатор (БСТ).

Новата шефка на МОК пише до Олимпийските комитети и Весела Лечева

Новият президент на МОК Кърсти Ковънтри изпрати писмо до президентите на Националните олимпийски комитети. Писмото беше получено от председателя на БОК Весела Лечева. 

Министър Пешев: Българските олимпийци са осигурени финансово

Олимпийският комитет е самостоятелно юридическо тяло и сам определя своето ръководство, каза министърът на младежта и спорта Иван Пешев на брифинг пред медиите.

Министър Пешев: Община Разлог ще стане още по-привлекателен център за млади спортисти

Община Разлог ще стане още по-привлекателен център за млади спортисти и любители на активния начин на живот.

Fibank премахна таксата за вноска в лева по депозити и спестовни сметки на гражданите

Промоционалната кампания е за вноски, извършени от титуляря или негов пълномощник

Иван Пешев: Съвременната и достъпна спортна инфраструктура е инвестиция в бъдещето на младите хора

Съвременната и достъпна спортна инфраструктура е инвестиция в бъдещето на младите хора и за развитие на активен и здравословен начин на живот. Това каза министърът на младежта и спорта Иван Пешев по време на посещението си в град Дупница.

Министър Пешев: Осигурихме допълнителни 4 млн. лева за младите хора в България

Осигурихме допълнителни 4 млн. лева за младежките центрове в осем български общини с цел гарантиране на тяхната устойчивост и развитие в съответствие с Националната стратегия за младежта (2021-2030).

Черно море Тича с титла във водната топка

Още един успех за "моряците" в отборните спортове