Седем наши грации на турнира "Афродита къп" в Гърция

Седем наши грации на турнира "Афродита къп" в Гърция

Индивидуалното контролно на националния отбор по художествена гимнастика ще е на 8-ми март

Обявеното за 9-и март контролно на национален отбор индивидуално жени по художествена гимнастика ще се проведе на 8-и март от 11.00 часа в тренировъчната зала на "Арена Армеец", съобщават от БФХГ.

Промяната се налага, тъй като отборът трябва да отпътува за международния турнир "Афродита къп" в Атина на 8 март вечерта. Надпреварата ще се проведе oт 11-и до 13-и март в гръцката столица.

На този турнир при жените България ще има четири представителки - Стилияна Николова, Радина Томова, Лъчезара Пекова и Магдалина Маевска, а при девойките ще участват Елвира Краснобаева, Жана Пенчева и Дара Стоянова.

Седмица по-късно ще се проведе Световната купа в Гърция (18-20 март), където ще стартират Татяна Воложанина и Ева Брезалиева. Ансамбълът за жени няма да участва, а Боряна Калейн подготвя новата си програма и ще се включи в следващите състезания.

"Българският щаб има желание да наложи по-малките състезателки с оглед по-късия олимпийски цикъл, за да трупат опит, да свикнат с отговорните и тежки състезания и всяка една да бъде готова да защитава името на България", заявиха от БФХГ.

Официално: КАС потвърди наказанието на Антъни Иванов

Санкцията на плувеца е с начална дата 4 юни 2025 и изтича на 4 юни 2027 година

Местят плувния маратон „Галата – Варна” на 27 юли

Решението бе взето от организационния комитет, в който влизат представители на ВМС на Република България, община Варна и ПСК „Черно море“

Девойките ни с бронз на бухалки от Европейското по художествена гимнастика в Талин

Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена Христова с оценка от 24.050 точки

Френската сензация се класира за полуфиналите на "Ролан Гарос"(ВИДЕО)

Лоис Буасон благодари на публиката

В Талин: Откриха официално Европейското по художествена гимнастика

Със стилна церемония в естонската столица беше официално открита надпреварата

Весела Лечева се срещна с шефовете на МОК

Весела Лечева се срещна и разговаря с президента на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах и с Кърсти Ковънтри, която ще заеме поста на 23 юни, след като през март беше избрана от сесията на организацията за нов президент с 8-годишен мандат. 

Световното плуване спира българин от състезания

Световната централа по плувни спортове World Aquatics въведе нова наредба, която ще забрани на всеки спортист или длъжностно лице, което подкрепя или одобрява допинга, да се състезава или да заема каквито и да е позиции в официални състезания.

България е фаворит за златните медали на европейското на грациите

336 състезателки от 39 държави ще участват на Европейското първенство по художествена гимнастика в Талин

Ивет Горанова с престижна световна награда

Българката спечели наградата Grand Winner на Световната карате федерация