Само седмица остава до заветната дата 14-ти февруари, която всички влюбени чакат с притаен дъх и огромно нетърпение.
Любовта винаги е била и ще си остане движеща сила за цялото човечество – особено в света на спорта.
Все още не е открито логично обяснение, каква точно е връзката между футбола и любовта, но е неоспорим факт, че футболистите са едни от най-изявените любовчии на света.
Зад всеки успял мъж стои една влюбена жена, а до всеки велик футболист стои една футболна съпруга. В повечето случаи това е изумително красива и неприлично богата манекенка, която не отстъпва на мъжа си нито по слава, нито по обожатели.
В чест на най-романтичния празник – деня на любовта, Novsport реши да направи малка изненада на всички представители на силния пол.
В продължение на една седмица ние ще ви представяме най-известните, най-неустоимите и най-обичаните футболни съпруги, както и любопитни подробности от семейния им живот със звездите на футбола.
Започваме със съпругата на Франческо Тоти – Илари Блази.
Чаровницата произхожда от преуспяващо римско семейство. На 19 години става звезда в предаването „Пасарола”, в което участниците познават думи.
Илари се появявала с къса поличка и отваряла буквите а таблото. Именно така си спечелила прякора „буквичката”.
С Франческо Тоти се срещат в дискотека през март 2002-ра година, малко преди римското дерби. Футболистът кани хубавицата на мача. По това време тя вика за кръвния враг Лацио, но бързо сменя предпочитанията си.
На въпроса, дали не се притеснява от голите снимки на любимата си, Тоти отговаря: „Не се срамувам, че тя е красавица”.
400 души присъстват на венчавката в Рим, където хор от 25 певци изпълняват тържествената католическа музика.
Още 2000 зяпачи и фенове се събират на площада отпред. От там „Скай Италия” предава цели 4 часа. Зрителите дори наблюдават на живо, как стилисти гримират булката.
За правата върху церемонията, каналът плаща внушителната сума от 30 000 евро, които Тоти предоставя за благотворителност.
Сред гостите на тържеството са кметът на Рим, бившият премиер на Италия Джулио Андриоти, един от първите приятели на младоженеца - Антонио Касано, легендарният нападател на Рома Бруно Конти и т.н.
Роклята на булката, която е обсипана с миниатюрни брилянти и с воал от органза е творение на Джорджо Армени. Цената й е 250 000 евро. Фракът, жилетката, панталоните, цилиндъра и ръкавиците на Тоти също са на Армани и струват 30 000 евро. Бюджетът на цялата сватба надхвърля 100 000 евро.
Футболни съпруги: Илари Блази - нежното изкушение на Франческо Тоти
