Хулигани отвориха рана в главата на треньор

Два мача в Аржентина

Два мача в Аржентина бяха прекъснати заради хулигански прояви по трибуните и токов удар във втория кръг от местното първенство. Треньорът на Тигре Густаво Алфаро бе ударен с предмет, хвърлен от трибуните и се наложи главата му да бъде зашита по време на мача срещу Росарио Сентрал. Инцидентът прекъсна мача за 13 минути, докато оказват медицинска помощ на треньора на Тигре.

"Не исках да прекратяваме мача заради някакъв идиот, но аржентинският футбол е срам", каза Алфаро.

Тигре загуби мача с 1:2 след спорен гол за Росарио, който видеоповторенията показаха, че е от засада.

"Главата ми кърви, но не знам от кое повече - от удара или от загубата", каза още треньора на Тигре.

Мачът на шампиона Расинг Клуб срещу Олимпо също бе прекъснат, но поради друга причина. Срещата бе спряна за 25 минути през първото полувреме заради токов удар на стадион "Карминати" в атлантическия град Баиа Бланка. Расинг удържа нулево равенство, макар че игра с 10 души последните 25 минути след червен картон на Нестор Мойраги.