Топчо посрещна рождения си ден с победа

Топчо посрещна рождения си ден с победа

Днес един от най-обичаните футболисти на Левски и дългогодишен капитан на тима Елин Топузаков навършва 44 години

Днес един от най-обичаните футболисти на Левски и дългогодишен капитан на тима Елин Топузаков навършва 44 години.

Броени часове преди рождения си ден Топчо получи и първия си подарък за празника.

Той записа победа в станалите традиционни футболни вечери организирани от футболния общественик Кирил Евтимов.

Двамата в тандем бяха най-опасни в предни позици за тима си, като се отчетоха с по два гола за крайния успех с 6:5.

Компания на терена този път им прави водещия на студио "Шампионска лига" по bTV Валери Генов. Спортният журналист допринесе за победата с вещите си намеси на вратата, като на моменти демонстрира качества напомнящи любимеца му Джиджи Донарума. В допълнение към заслужената победа Топчо получи  подарък от Евтимов и бутилка българско вино Бургозоне, с пожелание за крепко здраве и много бъдещи футболни срещи.

Роден на 05.02.1977 г. в Димитровград, Топузаков преминава в "сините" редици през зимната пауза на сезон 1995/96. От Димитровград е привлечен като нападател, но след това е преквалифициран като полузащник и защитник. Заради честите си включвания в атака, в които бележи над 20 гола, става един от най-резултатните бранители в цялата история на "сините". Има 65 изиграни мача в евротурнирите и е рекордьор на клуба.

Шампион на България с Левски през 1999/2000; 2000/2001; 2001/2002; 2005/2006; 2006/2007, носител на Купата на България през 1999/2000; 2001/2002; 2002/2003; 2004/2005; 2006/2007. Печели суперкупата през 2005, 2007 г. След 12 години със "сините", на 6 януари 2008 г. Топузаков преминава в израелския Апоел (Тел Авив), а през сезона 2010-11 играе и за Апоел (Рамат Ган). Бивш национал на България с 29 мача. От 12 април 2013 г. е назначен за помощник-треньор на представителния отбор на клуба. Впоследствие води "сините" и като старши-треньор. До края на миналата година бе и помощник-треньор на националния отбор на България.

 
Интер и Милан забраниха достъп до стадиона на фенове заради връзки с мафията

Интер Милано и Милан забраниха достъпа на стадиона си на хиляди свои фенове от ултрас групите за новия сезон, написа вестник "Кориере дела Сера".

ЦСКА за Димитър Пенев: Ти си нашият вечен номер 1

„Благодарим ти за всичко“, пишат „червените“ за юбиляря

ЧРД! Пената на 80! Незабравими ЛАФОВЕ

Днес една от най-емблематичните фигури в българския футбол и спорт избощо празнува рожден ден!

Вики Томова се сгоди

Виктория Томова се сгоди! Щастливата новина разкри лично първата ракета на България при жените.

Смъртоносно оръжие надъха Левски и Наско Сираков (СНИМКИ)

Холивудските легенди Мел Гибсън и Дани Гловър демонстрираха голямо уважение към Левски и мажоритарния собственик на клуба Наско Сираков точно преди старта на „сините“ в Лига Европа срещу Апоел Беер Шева

Турнир по падел тенис в София на кортове като на Кристиано Роналдо

80 двойки от България, Аржентина, Чили, Италия, Дания, Гърция, Нидерландия, Франция, Великобритания са заявили участие в първото издание на турнира по падел тенис „Ая Опън Къп“ на новите кортове в квартал „Дианабад“.

Делото срещу Промес отложено за 2026 г.

Бившият национал на Нидерландия е осъден за съучастие в контрабанда на кокаин

Трагедия: Боксьор почина внезапно след мач

Полицията разследва случая с Педро Антонио Родригес

Нови важни подробности около трагедията с Жота

Футболистът на Ливърпул управлявал автомобила