Барса отвя Атлетико на "Висенте Калдерон" за купата, Меси с хеттрик

Барселона продължава напред в турнира за Купата на Краля, след като постигна победа с 3:1 при гостуването си на Атлетико (Мадрид) в среща от осминафиналната фаза на турнира. В герой за гостите се превърна аржентинецът Лионел Меси, който наниза хеттрик във вратата на "дюшекчиите".

Още в 12-
ата минута Барса вече водеше в резултата. Хубава атака на Дани Алвеш и Меси бе завършена с техничен удар на аржентинеца, след като преди това Алвеш подаде изведе своя съотборник с пета. Като цяло Барса бе по-добрият отбор на терена през първата част, но пропуски направиха Меси и Касарес.

През втората част каталунците продължиха да бъдат по-активният тим и заслужено стигнаха до нов гол. В 56-ата минута Яя Туре можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът му срещна напречната греда. Само минута по-късно Меси бе оставен непокрит в наказателното поле, но малко преди да стреля, бе фаулиран от Джони Хейтинга и съдията отсъди дузпа в полза на "блауграна". Меси бе точен от бялата точка за 2:0, а Хейтинга получи червен картон и остави своя тим с човек по-малко на терена и 2 гола пасив. Въпреки това Атлетико стигна до гол в 70-та минута, когато централният бранител Томаш Уйфелуши засече топката с глава, след центриране от ъглов удар и прати топката зад вратаря Пинто. В 78-та минута домакините дори можеха да стигнат до равенството, но няколко футболисти на Атлетико се разминаха с топката пред вратата на Барса. Така дойде 79-та минута, когато Меси оформи своя хеттрик в срещата, след като овладя добре коженото кълбо и преодоля вратаря Купе за крайното 1:3.

0:1 - Меси (12)
0:2 - Меси (60-д.)
1:2 - Уйфалуши (70)
1:3 - Меси (90)

Атлетико (Мадрид): Kупе; Сейтаридис, Хейтинга, Переа, А. Лопес; М. Родригес, П. Асуншао (61 - Уйфалуши), Маниш (80 - Мигел), Симао; Форлан, Синама-Понгол (61 - Банега);

Барселона: Пинто; Д. Алвеш, Пике, Kaсерес, Силвиньо; Бускетс, Туре Яя, Кейта; Иниеста, Меси (82 - Педро), Боян Къркич;

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини