Моресмо впечатли в първата си среща

Амели Моресмо продължава във втория кръг на Откритото първенство на Австралия след впечатляваща победа с 6:4, 6:3 срещу Олга Говорцова от Беларус.

Въпреки постоянството и умелото пласиране на топката Говорцова не успя да пробие Моресмо чак до шестия гейм, когато тя доведе резултата до равенство.

Сервирайки при 3:4 Моресмо бе допуснала 12 непредизвикани грешки, срещу 5 за опонентката си. Това явно повлия добре на французойката, която обърна резултата до 5:4 и реши спора в първи сет в нейна полза с ас по средата на корта.

Говорцова отвори преднина от 3:1 в началото на първия сет. Подобно на първата част това се оказа катализаторът, от който се нуждаеше 29-годишната Моресмо. Тя изравни и спечели следващите три гейма без каквито и да било проблеми.

Говорцова се възползва успешно от 2 брейкпойнта, докато Моресмо реализира 5 от 10.